Dzisiaj jest: 18.7.2024, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Psycholog online w firmie

Dodano: 4 lata temu Czytane: 2578 Autor:

Zatrudnienie psychologa online w firmie to stosunkowo nowa praktyka, która jednak cieszy się dużym uznaniem wśród pracowników.

Psycholog online w firmie

Pracodawcom również daje ona spore korzyści, bowiem zadowolony, optymistycznie patrzący na świat pracownik jest o wiele bardziej efektywny od tego, który zmaga się z problemami natury psychicznej różnego typu.

Jak wyglądają sesje z psychologiem online w firmie?

Nie ma określonego jednego modelu, na podstawie którego pracownicy mogą korzystać z pomocy psychologa online w firmie. Generalnie jest to kwestia ustaleń pomiędzy pracodawcą a specjalistą, z którym nawiązywana jest umowa. Psycholog może być dostępny dla pracowników w dowolnych porach - mogą oni do niego zadzwonić bądź połączyć się przez łącza internetowe także w czasie pracy. Wbrew pozorom nie jest to zły pomysł - pracownikom zdarza się przychodzić do pracy sfrustrowanym bądź przygnębionym, a pomoc mogą otrzymać dopiero po wykonaniu wszystkich obowiązków. Tymczasem wykonają je oni o wiele lepiej, jeśli będą mieli dostęp do specjalisty niezwłocznie. Psycholog online w firmie może również pracować w wybrane dni bądź w wybranych godzinach w ciągu dnia. 

Nie tylko w firmie

Psycholog online w firmie może być dostępny dla pracowników w godzinach pracy, jednak współpraca może również wyglądać podobnie, jak w przypadku pakietów medycznych dla pracowników. Co to oznacza? Otóż z porad psychologa online pracownicy mogą również skorzystać poza godzinami pracy w swoich domach, łącząc się z nim telefonicznie bądź poprzez czat. Daje to możliwość odbycia spokojnej rozmowy ze specjalistą, który pomoże rozwiązać nie tylko problemy stricte związane z wykonywaną pracą, ale i problemy rodzinne czy o podłożu emocjonalnym. Niemniej jednak w przypadku umożliwienia pracownikom uzyskania pomocy psychologa online we własnym domu, konieczne jest wcześniejsze umówienie się na rozmowę.

Pomoc nie tylko w problemach

Psycholog online w firmie może być także swoistym doradcą, inaczej mówiąc coachem. Zatrudnianie tego typu osób jest coraz popularniejsze w większych firmach, gdzie na pierwszym miejscu stawia się właściwą organizację pracy oraz relacje międzyludzkie. Nikt tak dobrze nie doradzi, jak właśnie psycholog. Sesje z psychologiem online w firmie mogą odbywać się więc grupowo, a w razie potrzeby indywidualnie. W ustalonym czasie psycholog rozmawia z członkami zespołu, diagnozując problemy, które utrudniają efektywną pracę. Wszystko to bez konieczności osobistego kontaktowania się ze specjalistą. Dodatkowo firma ma do wyboru psychologa, który jest prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie. Może to być nawet osoba zamieszkująca poza granicami kraju, dla której osobiste wizyty w siedzibie firmy byłyby niemożliwe. 

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.