Dzisiaj jest: 19.6.2024, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Skuteczna reklama na Facebooku. 5 przydatnych porad.

Dodano: 4 lata temu Czytane: 2616 Autor:

Obecnie media społecznościowe pozwalają na docieranie z informacją do wielu odbiorców. Za ich pośrednictwem można dotrzeć do ludzi z różnych grup wiekowych, ale również i posiadających różny status.

Skuteczna reklama na Facebooku. 5 przydatnych porad.

Reklamy na Facebooku są zatem reklamami kierowanymi do każdego, co pozwala na uzyskanie płynności w pozyskiwaniu nowych klientów. By jednak móc taki pułap osiągnąć, należy reklamować się w skuteczny sposób.

Jak wykorzystywać Facebook do reklamowania się?

Dla laika zaczynające swoją przygodę z reklamowaniem się w mediach społecznościowych, możliwości Facebooka mogą być nieznane. Tymczasem oferuje on bardzo skuteczną i popularną funkcję, jaką jest Facebook Dynamic Ads. By jednak móc w pełni z tego korzystać, na samym początku niezbędne jest konto na business.facebook.com, następnie stworzenie własnego katalogu produktów i rozpoczęcie działań w zakresie reklamy dynamicznej. W skrócie takie reklamy bazują na gotowych szablonach, wyświetlając się użytkownikom, którzy mogli wcześniej odwiedzać dany sklep bądź też byli potencjalnie zainteresowani podobnymi produktami.
 

Precyzyjna reklama na Facebooku

W przypadku tworzenia takich reklam warto korzystać z Menadżera Reklam. Dzięki temu narzędziu można zdecydowanie bardziej precyzyjnie określić, kto ma być konkretnie odbiorcą naszych reklam.

Ważne jest również wybieranie konkretnego celu kampanii. Każda reklama ma odnieść jakiś skutek i warto bez wątpienia rozważyć, jaki ten skutek ma być. Dla wielu przedsiębiorców podstawowym celem jest to, aby użytkownik widzący reklamę, po prostu przeszedł na stronę.

Podstawą jest również dedykowanie reklamy konkretnej grupie. Przykładowo kobietom mieszającym w Polsce, pomiędzy 30-35 rokiem życia. Im bardziej konkretna grupa osób, tym większe sukcesy reklama może odnieść.

Ważne jest również wybranie odpowiedniej wielkości grupy potencjalnych odbiorców. Lepiej jest zdecydowanie stawiać w tym przypadku na mniejsze grupy, ale bardziej sprecyzowane, które faktycznie mogą okazać się zainteresowane naszymi produktami czy też usługami.

Istotne jest także ustalenie, gdzie reklama ma się wyświetlać. Najlepiej by było to w jednym, konkretnym miejscu. Zbyt duża ilość mniej wyświetlania reklamy i natłok może sprawić, że potencjalni odbiorcy będą znudzeni daną reklamą, a może nawet zechcą ją ukryć.

Kolejny artykuł: Prowadzenie fanpage na FB.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.