Dzisiaj jest: 17.7.2024, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Wybieramy hosting - wskazówki dla początkujących

Dodano: 9 lat temu Czytane: 1569
Redakcja poleca!

Każdy, kto planuje założyć własną stronę internetową napotyka problem wyboru hostingu. Możliwości jest wiele. Właściwy wybór trzeba uzależnić jednak od potrzeb.

Typy hostingów można podzielić według własnego uznania, jednak jest kilka charakterystycznych i wartych opisania możliwości, które przydadzą się w konkretnych sytuacjach. Usługi darmowe to opcja dla użytkowników początkujących. Do wielu tego typu hostingów można podpiąć swoją domenę, co pozwala na uruchomienie strony na bezpłatnym serwerze. Minusę darmowej oferty są najczęsciej pojawiające się reklamy i ograniczone możliwości. Kolejnym typem jest tani, współdzielony hosting WWW. Taka usługa najczęściej kierowana jest do osób myślących o instalacji stron firmowych, blogów oraz innych mniej wymagających stron. Dla poważnych projektów najlepsze są hostingi dedykowane. Mowa tutaj o dużych portalach i forach, hostingach zdjęć, serwisach z muzyką, plikami do pobrania i filmami wideo. Alternatywą dla nich są tańsze serwery VPS, choć ich wydajność jest zazwyczaj słabsza. Ci, którzy myślą o profesjonalnym pozycjonowaniu swojej strony mają do dyspozycji hosting SEO. Ta oferta umożliwia wykorzystanie dodatkowych adresów IP. Pozycjonerzy wykorzystują taki hosting do swojego zaplecza pozycjonerskiego.

Kiedy juz więc określisz typ potrzebnego hostingu zwróć uwagę na parametry oraz ceny poszczególnych ofert. Czasem za mniejszą cenę można otrzymać lepszą usługę i nie ma tutaj żadnej reguły. Przed zakupem warto sprawdzić infomacje na forach lub poszukać opinii na portalach branżowych, co w perspektywie pozwoli uniknąć wielu problemów. Koniecznie należy zwrócić uwagę na: ilość miejsca oraz transfer miesięczny, ilość baz danych oraz wielkość maksymalną dla każdej bazy, ilość domen, jakie można podpiąć oraz obciążenie serwera. Należy upewnić się, że hosting obsługuje PHP i inne potrzebne języki oskryptowania, sprawdzić czy obsługuje bazy MySQL oraz SQLite, czasem przydatny jest dostęp do zadań CRON, Zend Encodera oraz Ion Cube. Jeżeli hosting posiada okres testowy to warto sprawdzić jak działa Twoja strona i dopiero potem zapłać za usługę. Dzięki temu będziesz mógł zawsze zrezygnować, jeżeli okaże się to konieczne.

Te kilka wskazówek i informacji dla użytkownika początkującego z pewnością, będą przydatne. Tak naprawdę użytkownik ma duży wpływ na to, czy będzie zadowolony z hostingu, jaki wybierze. Powodzenia.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.