Dzisiaj jest: 19.6.2024, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Kreatywny projekt biura

Dodano: 5 lat temu Czytane: 3170 Autor:
Redakcja poleca!

Nie od dziś wiadomo, że zieleń działa na ludzi kojąco i uspokajająco. Stąd też warto ją wprowadzać wszędzie tam, gdzie przebywamy. A gdzie spędzamy większą część dnia?

Kreatywny projekt biura

To oczywiste: w pracy! Biuro stało się naszym drugim domem. Dziś, zabiegani, odcięci od natury, zamknięci w klimatyzowanych pomieszczeniach – zapominamy, co znaczy kontakt z przyrodą. Tymczasem ma ona niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

W odpowiedzi na taki stan rzeczy popularne stało się stosowanie żywych roślin w biurach. Przynosi to same korzyści! Kwiaty są doskonałymi oczyszczaczami powietrza. Ich właściwości filtrujące powodują, ze możemy zrezygnować z kosztownego i wymagającego obsługi oczyszczacza powietrza – w efekcie otrzymujemy powietrze czyste, bez toksycznych substancji i pozbawione nieprzyjemnej woni.
 

Latem klimatyzowane powietrze w biurach jest przesuszone – kwiaty podnoszą jego wilgotność, poprawiając mikroklimat. Wpływ roślin na pracowników biura jest nie do przecenienia: zieleń kwiatów pozwala na odstresowanie i zwiększa kreatywność, a przede wszystkim poprawia ich samopoczucie, zwiększając…efektywność pracy! Żywe, zadbane rośliny są również prawdziwą wizytówką firmy. Kwiaty – poza wymienionymi wyżej funkcjami oraz oczywistą funkcją dekoracyjną, mogą również odgrywać bardziej użytkową i praktyczną rolę: duże okazy, posadzone w pokaźnych donicach i ustawione obok siebie, mogą stanowić naturalne parawany i przepierzenia.
 

Nowoczesne pracownie projektowe – zauważając same pozytywy wynikające z zastosowania roślin w biurach – coraz odważniej więc sięgają po zieleń w swoich projektach i późniejszych aranżacjach. W ferworze projektowania, aranżowania, dekorowania i wyposażania biura nie należy jednak zapominać o najważniejszym elemencie tej biurowej układanki: to ludzie, którzy w nim pracują i ich potrzeby powinni stać na czele w hierarchii ważności. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co zapewni im najbardziej sprzyjające warunki do odpoczynku w czasie przerw w pracy, by w zamian uzyskać doskonale funkcjonujących pracowników. Nie od dziś wiadomo, że największy stopnień wyciszenia można osiągnąć w otoczeniu natury, wśród zieleni drzew i traw… Wiadomo jednak, że pracownicy nie pójdą na przerwę do lasu – ale czy wiesz, że las może przyjść do biura?
 

Brzmi niewiarygodnie?
 

Nic podobnego: stosunkowo nowym rozwiązaniem, stosowanym coraz powszechniej w aranżacji biur, są żywe ściany i obrazy, otulone mchem i wypełnione prawdziwie leśną roślinnością (taką propozycję ma w swojej ofercie np. Kreatywna Zieleń). Nic tak nie relaksuje, jak widok leśnych skarbów – teraz na wyciągniecie ręki dla każdego. Zielona ściana: to proste – lecz niewiarygodnie efektowne i funkcjonalne rozwiązanie. Sprawdzi się w każdym biurze, będąc jednocześnie jego prawdziwą wizytówką.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.