Dzisiaj jest: 21.4.2024, imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

5 pomysłów na biznes prowadzony w domowym zaciszu

Dodano: 7 lat temu Czytane: 3319 Autor:

Czy można prowadzić dochodowy biznes bez wychodzenia z domu? Okazuje się, że tak – poznaj 5 pomysłów na biznes, który będziesz mógł prowadzić w zaciszu własnego mieszkania.

5 pomysłów na biznes prowadzony w domowym zaciszu

Aby prowadzić działalność gospodarczą, wcale nie musisz posiadać lokalu w centrum miasta – czasem możliwe jest prowadzenie firmy pod adresem zamieszkania. Takie rozwiązanie jest o tyle sprawdzone, że pozwala obniżyć koszty, które – zwłaszcza w pierwszym okresie prowadzenia firmy – mogą być sporym obciążeniem.

Nie masz pomysłu na biznes, który mógłbyś prowadzić we własnym domu? Poniżej znajdziesz 5 pomysłów. Może zainspirujesz się którymś z nich?

  1. Korepetycje dla uczniów lub/i studentów

Ukończyłeś studia wyższe? Posiadasz wiedzę i potrafisz ją przekazać? W takim razie prowadzenie korepetycji może być świetnym pomysłem na zarobek. Aby zacząć, wystarczy, że przystosujesz jedno z posiadanych pomieszczeń do prowadzenia zajęć – wstawisz biurka, krzesła, zakupisz tablicę i pomoce naukowe. Pamiętaj też, że legalne prowadzenie korepetycji to świetna reklama – w ten sposób możesz wzbudzić zaufanie zarówno wśród rodziców, jak i uczniów.

  1. Mobilna myjnia samochodowa

Według specjalistów potrzebujesz ok. 30 tys. zł na niezbędny sprzęt, dzięki któremu będziesz mógł gruntownie czyścić pojazdy na posesjach klientów. Inwestycja powinna jednak zwrócić się już po roku prowadzenia firmy. Twoje zarobki będą uzależnione od ilości klientów i oferowanych usług – najwięcej mogą zarobić ci, którzy proponują klientom usługę prania wykładzin oraz tapicerowanych mebli.

  1. Firma sprzątająca

Z usług firm sprzątających korzystają nie tylko firmy. Coraz częściej współpracę z takimi podmiotami doceniają również ci, którzy prowadzą gospodarstwo domowe. Wzrost zysków firm oferujących gruntowne sprzątania mieszkań odnotowuje się we wszystkich zestawieniach i raportach. Ponieważ prowadząc taki biznes, będziesz pozyskiwać klientów przez ogłoszenia, nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na sprzęty – takie z powodzeniem możesz trzymać w mieszkaniu.

  1. Gdy masz zdolności manualne – rękodzieło

Zwolenników i miłośników rękodzieła nie brakuje – kupują zarówno niepowtarzalną biżuterię, jak i torby czy dzieła, które powstały przy użyciu szydełka. Jeżeli masz zdolności manualne, potrafisz szyć lub robić przepiękne kolczyki, to możesz przekształcić swoją pasję w dochodowy biznes. Wykonane produkty możesz sprzedawać w założonym sklepie internetowym lub skorzystać z jednego z serwisów promujących takie prace zarówno na terenie polski, jak i za granicą.

  1. Prowadzenie bloga

To pomysł dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów i chcą się nimi dzielić z innymi. Choć prowadzenie bloga może być zajęciem do herbatki, to może być też pracą na pełen etat. W drugim przypadku konieczne jest nieustanne pozyskiwanie czytelników, współpracowanie z reklamodawcami i branie udziału w ważnych dla blogosfery wydarzeniach.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.