Dzisiaj jest: 18.7.2024, imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Aranżacja biura - przydatne wskazówki

Dodano: 6 lat temu Czytane: 10002 Autor:

Co zrobić, aby urządzić własne biuro zgodnie z najwyższymi standardami? Jakie czynniki należy uwzględnić realizując tę czynność? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Aranżacja biura - przydatne wskazówki

Jaka powinna być ogólna aranżacja?

Najlepiej, aby cała aranżacja biura była stonowana. Pamiętajcie, że do Waszej firmy będą przychodzić bowiem Klienci o różnych gustach. Każdemu właścicielowi powinno zaś zależeć na tym, aby petenci czuli się w środku konkretnego pomieszczenia po prostu dobrze. Sprzyja to nawiązywaniu znajomości i robieniu interesów. Jeśli postawicie na stonowaną kolorystykę, to będzie to po prostu najbardziej uniwersalne rozwiązanie.

Pomoc architekta wnętrz

Pamiętajcie! Aranżacją biura od początku do końca może zająć się architekt wnętrz. Dlaczego warto skorzystać z jego pomocy? Usługi architekta można wliczyć w koszty, a ten zajmuje się od początku do końca stworzeniem biura. Dzięki temu wy możecie skupić się na prowadzeniu biznesu w czasie, gdy kontakt z projektantem wnętrz ograniczony zostanie do minimum. Warto już teraz sprawdzić portfolio wybranych biur projektowych - dostępne są one zazwyczaj w odpowiednich działach na stronach ja ta: https://projektowaniewnetrz24.eu/.

Dodatki - dlaczego nie warto przesadzać z ich ilością?

Dużo osób popełnia ten błąd. Kupują rozmaite dodatki, które wieszają potem na ścianie czy stawiają na biurkach itp. Jest to jednak nieodpowiednie podejście do tematu. Pamiętajcie, że biuro to przede wszystkim miejsce pracy. Dodatki powinny być tylko zatem gustownym uzupełnieniem stylizacji. Nie może być ich zbyt dużo, ponieważ przyniesie to efekt odwrotny od zamierzonego. Poza tym na przykład na biurkach może przez to brakować miejsca na inne ważne elementy, które są niezbędne do realizowania codziennych czynności.

Ergonomiczne meble

Na własnym zdrowiu nie powinno się oszczędzać. Trzeba zatem kupić ergonomiczne meble, które będą dostosowane do każdego pracownika. Warto wiedzieć, że takie rzeczy są również istotne w aspekcie wydajności. Chyba każdy bowiem zgodzi się, że pracownik, którego na przykład nie bolą plecy itp. może pracować na wyższych obrotach. Dobrze jest między innymi zadbać o biurka, które będą posiadały jasne i matowe blaty (z możliwością regulacji). Ponadto trzeba kupić regulowane fotele, które są uniwersalne (można je swobodnie dopasować do różnych pracowników).

Jakie powinno być oświetlenie?

Pamiętajcie, aby biurka były tak ustawione, żeby można było w jak największym stopniu czerpać ze światła naturalnego. Niestety, okres jesienno-zimowy charakteryzuje się tym, że słońca jest z dnia na dzień coraz mniej. Ważne jest zatem odpowiednie oświetlenie sztuczne, które powinno mieć między innymi właściwą chłodną barwę (od 4100 K do 5000 K). Wszystko dlatego, że takie światło pobudza do działania i sprawia, że zadania są wykonywane z dużą intensywnością.
 

Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Standardowy
  • komentarz
    2018-10-02 12:50:33 Zgłoś
    super! sama korzystałam z usług architekta przy tworzeniu swojego biura i polecam :)
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.