Dzisiaj jest: 27.5.2024, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Profile firmy w social mediach. Jak mądrze wykorzystać portale społecznościowe do reklamy własnego biznesu?

Dodano: 7 lat temu Czytane: 7781 Autor:

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnej firmy to zadanie, które wymaga nie tylko dbania o ciekawą ofertę, ale również ciągła walka o klienta.

Profile firmy w social mediach. Jak mądrze wykorzystać portale społecznościowe do reklamy własnego biznesu?

Spora konkurencja, która panuje w większości branż sprawia, że trudno przyciągnąć osoby, które zainteresowane będą naszymi propozycjami. Z tego właśnie powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na promocję swojej firmy w internecie. Jednym z ciekawych form reklamy jest korzystanie z mediów społecznościowych. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób możemy je wykorzystać.

Facebook jest jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych i to właśnie z jego możliwości korzysta większość przedsiębiorców. Portal ten oferuje bowiem naprawdę sporo możliwości - prowadzenie strony firmowej, dzięki której możemy informować o swojej ofercie, przekierowania do sklepu a nawet konkretnych produktów, organizację konkursów oraz możliwość komunikacji z klientami.
Każda firma, niezależnie od profilu swojej działalności może więc znaleźć tu to, czego potrzebuje. Co więcej, Facebook oferuje nam możliwość płatnej reklamy np. pod postacią sponsorowanych postów. Decydując się na skorzystanie z tej możliwości możemy dotrzeć do osób z konkretnego rejonu kraju a nawet określić ich płeć wiek, czy wykształcenie. Jest to więc precyzyjna reklama, które dociera do osób potencjalnie zainteresowanych naszymi usługami.

Kolejnym serwisem społecznościowym, który możemy wykorzystać w promocji swojej firmy jest Instagram. Z racji swojego charakteru - jest to serwis, na którym publikuje się zdjęcia, doskonale sprawdzi się w przypadku firm oferujących usługi gastronomiczne, makijażystek, kosmetyczek czy sklepów odzieżowych. Regularnie publikując ciekawe zdjęcia swojej oferty oraz oznaczając je odpowiednimi tagami możemy zebrać sporą liczbę osób, które będzie interesować nasza oferta - stąd już tylko krok do pozyskania nowych klientów. Co ważne, Instagram również umożliwia korzystanie z płatnych form reklamy, dzięki czemu możemy znacząco zwiększyć swoje zasięgi.

Jeśli zaś prowadzimy działalność związaną z sektorem b2b warto zdecydować się na obecność na portalu Linkied In. To miejsce, w którym nie tyle zareklamujemy swoją ofertę co zdobędziemy wiele cennych kontaktów i znajomości w branży. Jeśli zależy nam na tym by mądrze wykorzystać potencjał tego portalu warto brać udział w dyskusjach na grupach związanych z naszą działalnością i dać się poznać jako ekspert w swojej dziedzinie.

Podsumowując, obecność w mediach społecznościowych nie jest niczym trudnym. Co więcej, może nam dać naprawdę wiele. Jeśli więc poszukujemy skutecznej reklamy warto zdecydować się na ten krok.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.