Dzisiaj jest: 27.5.2024, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Od czego zależy efektywność kampanii bannerowej?

Dodano: 9 lat temu Czytane: 1490

Skuteczna promocja w Internecie wiąże się z oryginalnym, przyciągającym uwagę odbiorców bannerem reklamowym. Nie wystarczy jednak ograniczyć się do zaprojektowania takiego banneru.

Aby przyniósł on oczekiwane rezultaty, ważna jest również odpowiednia kampania bannerowa. Zanim rozpocznie się taką promocję warto dowiedzieć się, od czego zależy jej efektywność i jakie czynniki mogą wpłynąć na odniesienie sukcesu w handlu elektronicznym.

Jakie czynniki zatem decydują o efektywności kampanii bannerowej?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na skuteczność takiej promocji jest miejsce umieszczenia bannera. Dotyczy to zarówno samej strony, na której zostanie umieszczony banner reklamowy, jak i konkretne miejsce na tejże stronie. Warto umieszczać banner reklamowy na stronie, która jest tematycznie związana z promowanym produktem. Reklama promująca kosmetyki największe efekty przyniesie wtedy, gdy zostanie umieszczona na portalu skierowanym do kobiet. Grupa docelowa to ważny czynnik wpływający na efektywność.
Istotne znaczenie ma też czas prowadzenia kampanii. Warto pamiętać, że podczas wakacji, czy świąt zmniejsza się liczba osób korzystających z Internetu, co wpływa z kolei na efektywność prowadzonej kampanii. Ważna jest też długość kampanii. Im dłużej trwa, tym większa liczba osób ma szansę na zapoznanie się z ofertą.
Priorytetem kampanii banerowej jest oczywiście kreacja graficzna oraz oferta. Wyraziste kolory, jasne hasło promocyjne i wezwanie do działania to podstawa dobrego baneru. Żadna promocja nie przyniesie jednak efektu, jeśli oferta dla klienta nie będzie atrakcyjna.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.