Dzisiaj jest: 6.6.2020, imieniny: Laury, Laurentego, Nory

Prezenty firmowe – inwestycja, nie wydatek

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1320 Autor:

Czy przekonałeś się już o sile prezentów firmowych?

Prezenty firmowe – inwestycja, nie wydatek
Jeżeli jeszcze nie, to musisz wiedzieć, że w ten sposób możesz promować swoje produkty, wzmocnić świadomość marki i budować pozytywne relacje zarówno z klientami, jak i pracownikami.

Prezenty firmowe nie muszą być drogie, ale powinny być zawsze dokładnie dopasowane. To oczywiste, że inny upominek powinieneś wręczyć biznesowemu partnerowi, inny pracownikowi, który obchodzi urodziny, skończył studia podyplomowe lub odchodzi z twojej firmy. Niestety, częstym błędem jest zbyt małe przywiązanie uwagi do wyboru prezentu firmowego. W efekcie nie spełnia on swojej roli – nie wzbudza zainteresowania, nie przykuwa wzroku.

Banalny czy oryginalny upominek firmowy?

Jeżeli myślisz o zakupie swojemu biznesowemu kontrahentowi np. przyborów biurowych czy popularnych gadżetów, to musisz wiedzieć, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Takie upominki są trywialne, pospolite. Jest też duża szansa, że osoba obdarowana otrzyma co najmniej kilka takich upominków. Czy wówczas masz szansę utrwalać świadomość swojej marki? Nie – osiągniesz efekt przeciwny, bo twój prezent zginie wśród sterty innych.
Chcesz wręczyć oryginalny upominek? Możesz sam takiego poszukać, możesz również zainspirować się pomysłami, które znajdziesz w serwisie www.podarujkarte.pl/prezenty/firmowe. Szybko zorientujesz się, jakie prezenty dla pracowników są obecnie popularne, a jakie są przez nich pożądane i mogą skutecznie pomóc w zmotywowaniu podwładnych do dalszej pracy na twoją rzecz. Podobnie ma się sprawa z upominkami wręczanymi biznesowym kontrahentom czy klientom.

Daj się zapamiętać

Reklama już od dawna jest ceniona przez przedsiębiorców. To właśnie dzięki niej można się wyróżnić. Upominek firmowy również jest reklamą – w ten sposób możesz się wyróżnić i sprawić, że zostaniesz zapamiętany. Jeżeli postawisz na kreatywność i wyłamiesz się wręczając pracownikom lub klientom upominek, którego się nie spodziewają to nie tylko ich pozytywnie zaskoczysz, lecz także osiągniesz cel – utrwalisz świadomość swojej marki.
Wybór dopasowanego upominku firmowego to nie wszystko. Jak przekonują specjaliści publikujący w serwisie www.podarujkarte.pl, liczy się również opakowanie. Dopiero wówczas, gdy upominek zostanie opakowany w papier lub wręczony w kolorowej torbie prezentowej, wzbudzi ciekawość już od pierwszych chwil.
Wykorzystaj firmowe podarunki, aby jeszcze skuteczniej dotrzeć do nowych klientów lub podziękować dotychczasowym za współpracę. Pamiętaj, że firmowe prezenty mogą być też elementem systemu motywacyjnego opracowanego z myślą o pracownikach.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.