Dzisiaj jest: 27.5.2024, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Popularne zabiegi rehabilitacyjne albo masaż leczniczy na kręgosłup dla zapracowanych

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1019 Autor:

Ból kręgosłupa jest jednym z najczęściej występujących niesprawności wśród dorosłych ludzi.

Popularne zabiegi rehabilitacyjne albo masaż leczniczy na kręgosłup dla zapracowanych

Najczęściej jest reakcją na złe postępowanie z naszym układem ruchu. Dlaczego tak często bolą nas plecy? Przyjrzyjmy się dokładnie temu zagadnieniu. 

Przyczyny bólu kręgosłupa

W dolegliwościach dotyczących kręgosłupa wyróżniamy dwie przyczyny: mechaniczną i chemiczną. Znaczna część bólów ma związek z uszkodzeniem krążka międzykręgowego. Jego powodem może być wykonanie nagłego ruchu bądź częste dźwiganie ciężkich przedmiotów. Zbyt mała ilość ruchu i nieprawidłowa postawa ciała również ma wpływ na występowanie bólu. 

Popularne zabiegi rehabilitacyjne

Bóle kręgosłupa dotyczą ludzi w każdym wieku. Na szczęście tylko niewielka część pacjentów jest kierowana na zabieg operacyjny. Większość może być leczona zachowawczo przez specjalistów stosujących odpowiednie zabiegi. Pacjent i terapeuta dążą wówczas do zniwelowania bólu i dbają o to, aby on nie powrócił. 

Najpopularniejsze zabiegi rehabilitacyjne to:

  • Terapia manualna - koryguje wadliwe ustawienia na stawach międzykręgowych i zmniejsza ucisk na rdzeń kręgowy, dzięki czemu uwalnia od bólu. 
  • Masaż medyczny - poprzez oddziaływanie na skórę, tkankę mięśniową, stawy i aparat więzadłowy leczy obolałe miejsce. 
  • Masaż tensegracyjny - opracowanie grup mięśniowych, kości i ścięgien zgodnie z zasadą tensegracji. 
  • Kinezyterapia - leczenie z wykorzystaniem ruchu. 
  • PNF - jej celem jest reedukacja ruchowa. Wykorzystuje w tym celu ruchy, które każdy człowiek wykonuje na co dzień. Leczy układ ruchu i pobudza układ nerwowy do działania.
  • Kinesiotaping - przyklejanie taśm na ciało w celu usprawnienia pracy mięśni. 
  • Neuromobilizacje - to napinanie nerwów poprzez odpowiednie ustawienie kończyny. Działa bezpośrednio na układ nerwowy i poprawia jego ruchomość oraz elastyczność.
  • Fizykoterapia - polega na naświetlaniu promieniami lasera miejsc na ciele objętych dolegliwościami. 

Masaż leczniczy na kręgosłup dla zapracowanych

Masaże lecznicze uśmierzają ból i poprawiają stan pacjenta dzięki specjalnie wypracowanym technikom. Na dolegliwości ze strony kręgosłupa stosuje się elementy masażu klasycznego - oklepywanie, ugniatanie, rozcieranie oraz segmentarnego - czyli specjalne chwyty oraz wykonywanie ruchów od dołu do góry. Masaż nie powoduje bólu i przynosi doskonałe rezultaty. Specjalista rozluźnia mięśnie wzdłuż kręgosłupa przez kilkadziesiąt minut. Seria zabiegów wykonanych przez rehabilitanta może sprawić, że ból kręgosłupa odejdzie w zapomnienie. Aby tak się stało, trzeba pamiętać o systematycznym uczęszczaniu na rehabilitację. 

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.