Dzisiaj jest: 27.5.2024, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Content marketing i reklama natywna - charakterystyka pojęć

Dodano: 8 lat temu Czytane: 2318 Autor:

Aby firma miała szansę zaistnieć na rynku musi zadbać o dobry marketing. Form promocji jest naprawdę wiele, jednak w ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się content marketing i reklama natywna.

Content marketing i reklama natywna - charakterystyka pojęć

Te formy promocji są bardzo do siebie podobne, jednak nie należy ich mylić. Podstawą by poprawie wykorzystać reklamę w swoim biznesie jest wiedza na jej temat. Warto zatem zagłębić się chociażby teoretyczne informacje.

Czym jest Content Marketing?

To forma reklamy która ma przykuwać uwagę grupy odbiorców ściśle określonych. Content Marketing do działania, które są wyraźnie spersonalizowane. Ich zadaniem nie jest tylko przyciągnięcie klienta ale i skuteczne jego zatrzymanie. Ważne jest by reklama posiadała treść wartościową pod względem merytorycznym, tak by rzeczywiście zainteresowała odbiorcę. Tą formę reklamy można nie tylko wykorzystać do tego by uświadomić grupę docelową o istnieniu firmy, ale powinna też rozbudzić zaufanie i pokazać że nasze przedsiębiorstwo jest wiarygodne i posiada doświadczenie dzięki ekspertom którzy w nim pracują. Nie powinna tu pojawiać się typowa reklama, a raczej duża ilość przydatnych informacji dzięki którym odbiorca stopniowo uświadomi sobie ze nasza usługa naprawdę jest mu potrzebna. W tej formie marketingu rezygnuje się z standardowego oddziaływania na emocje a głównym celem jest realna potrzeba klienta. Warto pamiętać, że efekty zastosowania content marketingu nie są zauważalne od razu a zwykle dopiero po pewnym czasie. Główną zaletą zastosowania tego typu promocji jest możliwość stworzenia własnej grupy stałych klientów, którzy wrócą do firmy jeszcze wielokrotnie i na pewno polecą ją innym.
 

Czym w takim razie jest reklama natywna?

To promocja zbliżona do content marketingu, jednak specjaliści głównie zwracają uwagę na to że ta forma ma charakter bardziej redakcyjny. Założenie wdrożenia reklamy natywnej jest takie by bardzo skrzętnie „wtapiała” się w tekst o wysokiej wartości merytorycznej. Co ważne wartość ta może być niższa niż w content marketingu. Ważne jednak by tak samo jak w pierwszej formie dbać o poprawność stylistyczną i językową. A teksty powinny być łatwe do przeczytania i przyswojenia. Tu nie powinno się stosować pojedynczych haseł marketingowych a głównie rzeczywiste informacje i ciekawostki. Same teksty reklamowe powinny być naturalne i nie wyróżniać się w reszcie tekstu. Należy również pamiętać by informacje o tym że tekst jest reklamowy najlepiej umieszczać nad bądź zaraz pod nim. Ważną, a może i najważniejszą różnicą pomiędzy reklamą natywną a content marketingiem jest to, że ta reklama jest płatna i zawsze musi pojawiać się w serwisach zewnętrznych.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.