Dzisiaj jest: 27.5.2024, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Skuteczne pozycjonowanie - jak znaleźć najlepszego specjalistę

Dodano: 8 lat temu Czytane: 1651 Autor:

Pozycjonowanie stron lub sklepów internetowych obecnie zaliczane jest do niezwykle skutecznych form reklamy w internecie.

Skuteczne pozycjonowanie - jak znaleźć najlepszego specjalistę
Jednakże, aby efekty promocji były zadowalające i finalnie firma sprzedawała więcej należy wybrać odpowiedniego specjalistę do wykonania tego typu usługi. Ze względu na rosnące zainteresowanie rynku usługami związanymi z pozycjonowaniem, rośnie także ilość firm i freelancerów w tej branży, niestety, nie wszyscy oni są profesjonalistami i wykonują zlecenia tak, jak powinny. Dobrze jest więc wiedzieć, na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę podczas wybierania firmy pozycjonującej lub freelancera.
Przede wszystkim firmy i specjaliści, którzy bez zapoznania się ze stroną, już podczas pierwszej rozmowy podają stawkę za wypozycjonowanie witryny jak również czas w jakim to wykonają, powinny wzbudzić podejrzenie. Brak wiedzy dotyczącej wybranych fraz kluczowych czy też zapoznanie się ze stroną wręcz uniemożliwia podanie tego typu danych. Rzetelna firma zazwyczaj najpierw prosi o podanie adresu strony oraz przykładowych słów kluczowych i dopiero na podstawie tego typu informacji dokonuje wyceny zlecenia. Oczywiście czynność ta powinna być całkowicie darmowa i niezobowiązująca.
Cena - ten czynnik także powinien być bardzo istotny podczas wyboru odpowiedniej firmy. Bardzo niska w porównaniu z ofertami innych firm cena, zwłaszcza jeżeli mowa o dość często stosowanych frazach powinna być ostrzeżeniem. Zazwyczaj bowiem firmy wykonujące pozycjonowanie korzystają z praktyk, które nie są akceptowane przez Google i po chwilowym okresie poprawy można otrzymać filtr, co spowoduje znaczny spadek strony w wynikach wyszukiwania.
Czas pozycjonowania to kolejna ważna kwestia. Gdy mowa o stronie będącej dość daleko w wynikach wyszukiwania, która często jeszcze ma być pozycjonowana na popularne frazy, nie można oczekiwać wyników w ciągu kilku dni. Pozycjonowanie może zająć miesiące, aby osiągnąć w miarę zadowalający wynik, czyli widoczny wzrost sprzedazy. Dlatego obecnie coraz więcej firm i freelancerów, zajmujących się pozycjonowaniem oferuje klientom podpisanie umowy, w myśl której płaci on jedynie za wyniki. W momencie, kiedy strona znajduje się na określonych w umowie pozycjach, klient płaci według ustalonej stawki. To motywuje firmy pozycjonującą do skutecznego działania, zaś klient ma pewność, że płaci za faktyczne efekty.
Efekt końcowy! Przede wszystkim zlecający pozycjonowanie nie może zapominać o tym, że to usługa reklamowa, której celem powinnien być zwrot z inwestycji i wzrost sprzedaży. Niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Wybór, czy też praca tylko nad uzyskaniem wysokich pozycji pod pozornie optymalnie wybranymi frazami kluczowymi może w przypadku powodzenia działań promocyjnych dla właściciela firmy skończyć się wyłącznie dużym rachunkiem za osiągnięcie pozycji - bez zysku! Warto więc przed zawarciem umowy przedyskutować oczekiwane efekty i wybrać możliwości promocji w internecie w taki sposób, by firma osiągnęła prócz wysokich pozycji w wyszukiwarce zysk.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.