Dzisiaj jest: 27.5.2024, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Promocja w mediach społecznościowych - o czym należy pamiętać

Dodano: 8 lat temu Czytane: 1810 Autor:

Każdego dnia coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie mediów społecznościowych jako jednej z ciekawszych form reklamy.

Promocja w mediach społecznościowych - o czym należy pamiętać
Działając na portalach społecznościowych można uzyskać wiele korzyści, takich jak na przykład dodatkowa prezentacja firmy, zwiększenie lojalności już pozyskanych klientów czy też generowanie dodatkowych leadów sprzedażowych. Konieczne jest jednak odpowiednie doświadczenie i przygotowanie do prowadzenia działań promocyjnych, aby przyniosły spodziewane efekty.

W pierwszej kolejności trzeba oczywiście wybrać portal na którym prezentowany będzie profil i oferta firmy. Na czołowych miejscach z pewnością powinien znaleźć się Facebook czy Twitter, jednak także Youtube i Instagram z każdym rokiem zdobywają coraz więcej użytkowników, stwarzając doskonałe możliwości reklamy. Ważne, by nie zapominać o Google +. To wciąż dynamicznie rozwijający się kanał na którym każedego dnia aktywnie działa wielu internautów. Specjalista odpowiedzialny za prowadzenie profili społecznościowych każdorazowo powinien wskazać najbardziej optymalne możliwości do działania.

Bezpośredni kontakt z osobami obecnymi na portalach społecznościowych daje bardzo duże możliwości rozpowszechnienia marki wśród potencjalnie zainteresowanych ofertą firmy osób. Forma obecności na portalach społecznościowych musi być odpowiednio dobrana. Dla przykładu Youtube kojarzy się przede wszystkim z filmami, więc obecność na tym kanale będzie wymagała ich tworzenia i regularnego publikowania.
Prowadzenie kanału społeczościowego to przede wszystkim konieczność poświęcenia na to dużej ilości czasu. Reklama w mediach społecznościowych wymaga go wiele, aby dała spodziewane efekty. Jednak zazwyczaj są one długotrwałe, na pewno warto się więc o taką promocję pokusić.

Prowadząc firmowy profil w mediach społecznościowych należy wystrzegać się wielu często popełnianych błędów. Przede wszystkim cel i grupa docelowa - brak ich wyraźnego określenia jest dość poważnym błędem. Trudno bowiem oczekiwać dobrych efektów promocji, jeżeli informacje płynące z firmowego kanału przybiorą postać wyłącznie słupa ogłoszeniowego na który wpadają przypadkowi internauci. Pośpiech - jego należy się wystrzegać! Na portalach społecznościowych nie warto działać jeżeli priorytetowym celem jest szybki wzrost zysków.
Z kolei nieaktywność lub rzadka publikacja treści na prowadzonych profilach to sytuacja której też należy unikać. Najlepiej, jeżeli posty umieszczane są przynajmniej raz dziennie. Należy jednak wystrzegać się przy ich tworzeniu stosowania trudnych, branżowych określeń, które mogą być często niezrozumiałe. Brak sprawnej odpowiedzi na zapytania lub nieumiejętne reagowanie na pretensje klientów to ostani z najczęściej popełnianych błędów.

Wartą uwagi możliwością reklamy, jaką dają Social Media są tak zwane kampanie sponsorowane. Posty sponsorowane za odpowiednią opłatą wyświetlane są wybranej grupie docelowej. Tutaj bardzo często popełniany jest błąd polegający na tym, iż targetowana grupa jest zbyt obszerna. Lepiej skupić się na węższej grupie docelowej, ale wybrać taką która będzie jak najbardziej zainteresowana reklamowanym produktem czy usługą.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.