Dzisiaj jest: 27.5.2024, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Sieci afiliacyjne - metoda na promocję

Dodano: 8 lat temu Czytane: 1756 Autor:

Sieci afiliacyjne umożliwiają właścicielom portali internetowych dobór programów partnerskich, które zostają wyświetlane na powierzchniach reklamowych, którymi oni (wydawcy) zarządzają.

Sieci afiliacyjne - metoda na promocję
Reklamodawcy z kolei wraz z tzw. pośrednikami planują kampanie reklamowe oraz wyznaczają reguły rekrutacji wydawców. Tak w sposób podstawowy można wyjaśnić zasadę funkcjonowania sieci afiliacyjnych.

Zyski z sieci afiliacyjnych

Wydawcy za określoną akcję otrzymują zgodnie z ustaleniami programu zapłatę. Zyski z afiliacji dla wydawców są rozmaite – począwszy od groszy za zyskanie poleconego w drobnym e-sklepie, skończywszy na dziesiątkach złotych za biura podróży. Wydawca nieraz jest rozliczany także “per click” – tu stawka za jedną akcję jest niższa i nie przekrocza zazwyczaj jednego złotego.

Atrakcyjne sieci w Polsce

Polecaną przez wielu internautów (w rzaden sposób nie weryfikowaną przez nasz portal) jest sieć NetSales, dzięki której wydawcy mogą uczestniczyć w 90 programach partnerskich. Godnym polecenia jest także system NetAffiliation, który nieustannie powiększa zakres oferowanych usług. Inne wartościowe programy to Zanox i DoAffiliate.

Reklama oferty firmy w sieci afilacyjnej

Podstawą sukcesu kampanii jest zgodność programu partnerskiego z tematyką sklepu oferującego produkty lub branży firmy proponującej usługi. 
Ścisłe dopasowanie programów partnerskich do kontekstu strony niemal gwarantuje wymierne korzyści. Zaletą promocji w sieciach afilacyjnych jest elastyczna forma rozliczeń. Bardzo często reklamodawca dokonuje rozliczenia za usługę dopiero wtedy, gdy sfinalizuje transakcję z klientem, który poznał jego ofertę właśnie dzięki publikacji w sieci afilacyjnej.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.