Dzisiaj jest: 27.5.2024, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Sprzedaż na aukcjach - podstawy

Dodano: 8 lat temu Czytane: 1531 Autor:

Sprzedaż nowych lub używanych przedmiotów na aukcjach internetowych to dobry pomysł na biznes. Każdy jednak, kto próbował tego typu działań wie, że nie wszystko da się łatwo sprzedać.

Na najbardziej popularnych portalach aukcyjnych konkurencja jest naprawdę duża i trudno się przebić przez tysiące ogłoszeń. Aby więc odnieść sukces w sprzedaży trzeba pamiętać o kilku rzeczach.
Każdy przedmiot musi być dokładnie opisany. Jeśli sprzedawane są np. ubrania to należy podać ich wymiary, stan oraz rodzaj materiału z jakiego dana rzecz jest wykonana. Bardzo istotne są także zdjęcia. Powinny być duże i czytelne. Aukcje bez zdjęć są bardzo rzadko oglądane. Wreszcie istotnym czynnikiem decydującym o sprzedaży jest cena. Najpierw należy rozejrzeć się co proponuje konkurencja. Cena nie może być wygórowana. Jeśli dany portal daje taką możliwość to warto korzystać z aukcji w formie licytacji, gdyż internauci bardzo je lubią. Istotna będzie także pora o której skończy się aukcja. Najlepiej wybierać godziny wieczorne oraz dni weekendowe. Wreszcie o sukcesie sprzedaży decydują także komentarze jakie posiada dany sprzedawca. Aby mieć dobre opinie trzeba być uczciwym, szybko odpowiadać na maile oraz szybko wysyłać przedmioty w dobrze zabezpieczonych przesyłkach.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.