Dzisiaj jest: 18.1.2022, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Wózki transportowe - ułatwienie codziennej pracy

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1306 Autor:

Każda osoba, która pracowała w magazynie wie, jak istotne znacznie ma dostęp do odpowiednich urządzeń transportowych typu wózki transportowe.

Wózki transportowe - ułatwienie codziennej pracy

Wykorzystywane są zarówno do przemieszczania towarów w obrębie konkretnego magazyny, jak i w czasie rozładunku oraz załadunku. Już na etapie wyposażania swojego magazynu trzeba zwrócić uwagę na wszelkie konieczne sprzęty, jakie pozwolą na jego sprawne funkcjonowanie. Nie może oczywiście zabraknąć wózków transportowych. Co warto wiedzieć na ich temat?
 

Typy wózków transportowych
 

Wyróżniamy kilka rodzajów wózków transportowych. Wykorzystuje się je jednakowo w magazynach, a także instytucjach użyteczności publicznej, sklepach, galeriach oraz wszystkich pozostałych obiektach wielkopowierzchniowych. Do najczęściej wykorzystywanych sprzętów zaliczamy:

  • Wózki paletowe. Są przeznaczone do transportowania towarów na niedużych dystansach;
  • Wózki taczkowe. W większości sprzętów spotkamy się z jedną lub kilkoma platformami o sporej powierzchni oraz uchwytem, które będzie pomocny w czasie popychania;
  • Wózki sklepowe. Świetnie nadają się do transportu towarów oraz paczek, które charakteryzują się wielkimi gabarytami, są przystosowane do bardzo prostego pokonywania schodów, a także niemałych progów;
  • Wózki platformowe. Umożliwiają nam transport sporej ilości towarów, a także niespaletyzowanych towarów.
Szerszy opis wózków transportowych dostępny jest na stronie internetowej: https://www.utzgroup.pl/wozki-transportowe/.
 

Wózek platformowy, czyli uniwersalne rozwiązanie
 

Warto podkreślić, że wózek platformowy to sprzęt, który cieszy się największą popularnością w tym segmencie. Umożliwia on nam przewożenie towarów o przeróżnych gabarytach, zarówno tych dużych, których nie zmieścilibyśmy na klasycznym paleciaku, jak i sporej ilości małych towarów. 

Podstawową częścią konstrukcji wózka platformowego jest płaska platforma, która jest zamontowana na czterech kołach. W większości wypadków charakteryzuje ją kształt delikatnie podłużnego prostokąta. Dzięki takiemu rozwiązaniu można na niej umieszczać obiekty, które później zostaną przetransportowane. Burty sprawiają, że można być pewnym, że w czasie transportu produkty nigdzie nie wypadną. Ich ilość może się różnić ze względu na wybrany model. W większości wypadków spotka się wózek z trzema lub czterema burtami. Można także zdecydować się na rozwiązanie, w którym spotka się podstawę ze składanymi czy opuszczanymi burtami. 
 

Mimo tego, że wyżej wymieniony wózek platformowy to najczęstsze rozwiązanie, każdy z zainteresowanych powinien dobrać odpowiedni sprzęt  do swoich wymagań i potrzeb. Na rynku mamy dostępną naprawę szeroką gamę wózków transportowych, dlatego nikt z nas nie powinien mieć problemów z wybraniem odpowiedniego. Warto także wspomnieć, że bez względu na to, jaki wózek zostanie, właściciel będzie po prostu zadowoleni. Dlaczego? Sprawi on, że nasz wewnętrzny transport zostanie zoptymalizowany, pracownicy zostaną odciążeni, a przychody wzrosną. 

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.