Dzisiaj jest: 19.6.2024, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Psychologiczne typy klienta

Dodano: 8 lat temu Czytane: 5820 Autor:

W czasach bicia się o kupujących przez producentów i ciągłej rywalizacji warto poznać typy klienta. Pomoże to w znacznym stopniu usatysfakcjonować go poziomem obsługi i nakłoni do powrotu.

Psychologiczne typy klienta
Pierwszy typ klienta to zadaniowiec. Skupia się on głównie na wykonaniu zadania i nie dostrzega innych etapów. Taki klient nie powinien mieć za dużego wyboru gdyż może się pogubić i nie będzie on potrafił się zdecydować na konkretny produkt.

Kolejnym typem klienta znacznie różnym od poprzedniego jest problemowiec, osoby takie mają wiele wątpliwości przy zakupie, często się zastanawiają a swój wybór poddają wątpliwości. Osoba mająca kontakt z takim człowiekiem powinna być cierpliwa i wyrozumiała. Jest to niezwykle trudne ale jeżeli się uda zaprocentuje to w przyszłości zyskami.

Trzecim typem klienta jest szczegółowiec. Osoba taka wie co chce i potrafi to zakomunikować jednak trzeba uważać gdyż taki człowiek wymaga niezwykle profesjonalnego podejścia i nie toleruje on fuszerki. Wyżej wymienione typy klienta nie są wszystkim jakie się wyróżnia jednak głównymi grupami jakie wyszczególniamy.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.