Dzisiaj jest: 17.7.2024, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Turystyka i baza hotelarska w Kielcach

Dodano: 3 lata temu Czytane: 717 Autor:

Kielce mają bardzo wiele do zaoferowania pod kątem turystycznym. Można znaleźć tu wiele atrakcji, zwiedzić wiele zabytków, a także można znaleźć odpowiednie noclegi.

Turystyka i baza hotelarska w Kielcach

Jest wiele do zwiedzania, wiec potrzeba by spędzić tu dłuższy czas, żeby zobaczyć większość z atrakcji, ale pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zabytki w Kielcach

Kielce oferują wiele zabytków, godnych zwiedzania. Zabytki, o których mowa to:

  • Bazylika w Kielcach — budynek ma swe początki w XII wieku. Był przebudowywany, więc stracił już swój początkowy kształt.
  • Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach — powstał 1637-1641. Jest wykonany w stylu barokowym. W tej chwili w tym budynku znajduje się siedziba Muzeum Narodowego w Kielcach.
  • Rynek w Kielcach — ma swoje początki w średniowieczu, można tam zobaczyć stare kamienice, których początki sięgają XVIII i XIX wieku.
  • Ulica Henryka Sienkiewicza w Kielcach — popularna ulica w Kielcach o charakterze reprezentacyjnym. Zaczyna się na dworcu PKP, a kończy na placu Stanisława Moniuszki.
  • Dworek Laszczyków w Kielcach — jest wykonany z drewna i można go zaliczyć do najstarszych dworków, jakie można znaleźć w Kielcach.

Atrakcje w Kielcach

W Kielcach można spotkać wiele inspirujących atrakcji. Oto kilka propozycji:

  • Rezerwat przyrody Kadzielnia — miejsce, które jest ukształtowane ze skał wapiennych. Uroku dodają również rośliny, które porastają skały.
  • Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach — można tu obejrzeć różnego rodzaju zabawki, które pochodzą z XVIII i XIX w.
  • Muzeum Wsi Kieleckiej — to muzeum etnograficzne. Znajdują się tu liczne zabytki kultury ludowej powiązanych z województwem świętokrzyskim.
  • Geopark w Kielcach — możemy obejrzeć tu wystawę geologicznych planety w 3D.

Hotele i obiekty noclegowe

Kielce posiadają hotele gwiazdkowe, zaczynając od 1 gwiazdki, kończąc aż na 4 gwiazdkach. Można tutaj również spotkać obiekty noclegowe, które nie są kategoryzowane w ten sposób. Hotele czterogwiazdkowe to m.in.: Grand Hotel czy Hotel Binkowski. Do trzy gwiazdkowych zaliczamy: Hotel 365 i Hotel Bristol. Dwu gwiazdkowe hotele to: Hotel Dymny i Hotel Faraon. Jednogwiazdkowe hotele to: Hotel Still. Noclegownie nieposiadające kategoryzacji: Apartament Akali i Apartament z Tarasem.
 

W Kielcach znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, a także znajdziemy tutaj wiele zabytków, wartych zwiedzenia. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z hoteli czy noclegowni, Kielce oferują hotele od 1 do 4 gwiazdek, a także, takie, które nie podlegają żadnej kategoryzacji. Najprościej znajdziesz je online pod hasłem typu hotel kielce i okolice albo przez branżową wyszukiwarkę. Warto przyjechać do Kielc, które mają bardzo wiele do zaoferowania.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.