Dzisiaj jest: 17.7.2024, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Fizjoterapia, masaż dla pracowników a korzyści dla firmy

Dodano: 3 lata temu Czytane: 804 Autor:

Coraz więcej przedsiębiorców poszukuje pozapłacowych sposobów zwiększenia zadowolenia pracowników ze swej pracy.

Fizjoterapia, masaż dla pracowników a korzyści dla firmy
Jednym z nich jest zapewnienie zatrudnionym masażu wykonywanego w gabinecie fizjoterapeutycznym. Wdrożenie tego pomysłu pozwala kształtować pozytywny wizerunek firmy, przekłada się również na większą wydajność pracy.

Lepsza wydajność i motywacja pracowników

Szybkie tempo życia sprawia, że wiele osób nie ma czasu na odprężenie i relaks, co przekłada się na gorsze samopoczucie i zły stan zdrowia. Przemęczony pracownik ma mniejszą motywację do pracy, pracuje mniej efektywnie i częściej popełnia błędy. Zapewnienie pracownikom możliwości korzystania z zabiegów masażu wykonywanych przez profesjonalnych fizjoterapeutów to doskonały sposób na poprawę kondycji psychofizycznej zatrudnionych osób. Relaks na koszt pracodawcy zwiększa zadowolenie z życia zawodowego, co przekłada się na większe zaangażowanie w pracy.

Ograniczenie ilości chorób i absencji w pracy

Współczesny człowiek jest szczególnie narażony na przewlekły stres. Jego nagromadzenie się może negatywnie pływać na kondycję fizyczną i psychiczną. Skutkiem przewlekłego stresu może być osłabienie odporności organizmu, prowadzące do występowania różnego rodzaju chorób i dolegliwości. Możliwość korzystania z masażu to znakomity sposób na odreagowanie napięcia psychicznego oraz fizycznego i odzyskanie równowagi. Dzięki takim zabiegom stan zdrowia zatrudnionych pracowników ulega poprawie, co sprawia, że rzadziej korzystają ze świadczenia chorobowego. Warto pamiętać, że przez pierwsze 33 dni świadczenie to jest wypłacane przez pracodawcę. Oznacza to, że im mniej zachorowań, tym niższe koszty działania firmy. Zafundowanie pracownikom masażu może więc okazać się znakomitą inwestycją prozdrowotną, która bardzo szybko się zwróci.

Tworzenie pozytywnego wizerunku firmy

Niski poziom bezrobocia sprawia, że coraz więcej nowoczesnych firm szuka sposobu na przyciągniecie najlepszych pracowników. Dla wielu specjalistów istotne znaczenie ma nie tylko wysokość wynagrodzenia, ale także warunki pracy i atmosfera panująca w zespole. Firmy, które oferują swym pracownikom pakiety zdrowotne obejmujące zabiegi fizjoterapeutyczne, zwiększają szansę na pozyskanie i utrzymanie najlepszych fachowców dostępnych na rynku. Pozapłacowe dodatki pozwalają również kształtować pozytywny wizerunek firmy, jako organizacji, która dba o zdrowie i dobre samopoczucie zatrudnionych pracowników. Warto pamiętać, że uzyskanie pozytywnej opinii od pracowników to jedna z najlepszych form promocji firmy.

Jeśli interesują Cię usługi fizjoterapeutyczne lub masaż, sprawdź koniecznie dostępne oferty na stronach typu https://osteomedic.com.pl/.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.