Dzisiaj jest: 30.9.2022, imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Oblegane sklepy medyczne online

Dodano: rok temu Czytane: 943 Autor:

Koronawirus kompletnie zmienił dotychczasowy świat. Nikt wcześniej poza medykami nie potrzebował masek chirurgicznych czy pulsoksymetrów. Teraz każdy jest zainteresowany środkami ochrony osobistej.

Oblegane sklepy medyczne online

Sklepy medyczne online przeżywają oblężenie. Oferowane przez nie produkty cieszą się w czasie pandemii ogromnym zainteresowaniem.

Sklepy medyczne online - wzmożone zapotrzebowanie na produkty medyczne

Sklepy medyczne do tej pory obsługiwały głównie profesjonalistów: lekarzy, pielęgniarki, specjalistyczne gabinety i poradnie. Z powodu pandemii sytuacja zmieniła się diametralnie. Specjalistyczne produkty oferowane przez sklepy medyczne stały się powszechnie potrzebne. Wprowadzone obostrzenia wymagają bowiem noszenia masek czy dezynfekowania dłoni. Każda rodzina, każdy sklep czy salon fryzjerski musi zaopatrzyć się w środki ochrony osobistej i nie tylko. 

Zapotrzebowanie na produkty medyczne wzrosło ogromnie. Podaż też jest w związku z tym duża. Produkty medyczne znajdują się w ofercie różnych sklepów, można je też kupić przez internet. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że często są to produkty bez atestów i niezbędnych certyfikatów. Zdecydowanie lepiej zainteresować się ofertą sklepów medycznych online. Mamy wtedy gwarancję jakości i prawidłowego działania kupionych wyrobów.

Zakupy w sklepach medycznych online cieszą się takim zainteresowaniem również dzięki temu, że są szybkie i bezpieczne. Nie ma konieczności wybierania się dokądkolwiek. Na ekranie znajdziemy wszystko, co jest i co może być nam wkrótce potrzebne. To bardzo ważne w obecnych czasach. Trzeba unikać zbędnego ryzyka.  

Sklepy medyczne online - asortyment

Asortyment oferowany przez sklepy medyczne jest bardzo szeroki. Znajdziemy tu praktycznie wszystko, co związane ze zdrowiem, pielęgnacją i diagnostyką. 

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście środki ochrony osobistej.  Mowa tu przede wszystkim o maskach FFP2, FFP3 oraz o chirurgicznych maskach jednorazowych. Certyfikowane Maski FFP2 z atestem zapewniają ochronę na poziomie co najmniej 95%. Mają bardzo duża skuteczność i 5 warstw ochronnych. Maski FFP3 mogą być wielokrotnego użytku. Specjalne zawory, w które są zaopatrzone, ułatwiają oddychanie . Doskonałą ochronę zapewnią również maski antysmogowe zgodne z normami europejskimi. Do wyboru są też przyłbice, okulary ochronne i rękawiczki jednorazowe. 

Druga grupa ciesząca się powodzeniem to środki do dezynfekcji. Do dyspozycji są wszelkiego rodzaju płyny i żele przeznaczone do skóry lub do dezynfekcji powierzchni i sprzętu. Bardzo wygodne do stosowania są chusteczki do dezynfekcji rąk albo powierzchni. Nie można zapomnieć o dozownikach, które ułatwią aplikowanie płynu. 

Równie ważny jest sprzęt diagnostyczny. Termometry szczególnie bezdotykowe, czy ciśnieniomierze naramienne i nadgarstkowe. Pozwolą na szybkie zbadanie temperatury czy ciśnienia gości lub członków rodziny. Na koniec urządzenie, które zrobiło zawrotną karierę, o którym mało kto wcześniej wiedział, czyli pulsoksymetr. To specjalistyczne urządzenie mierzy poziom wysycenia krwi tlenem oraz wskazuje wartości tętna. Pulsoksymetr to „must have" tego sezonu. Jest niezastąpiony w czasie monitorowania stanu zdrowia. Szczególnie osoby z dodatnim wynikiem testu na Covid-2019 powinny się w ten sprzęt zaopatrzyć. Pozwala on bowiem na szybkie wykrycie momentu, w którym pacjent bezwzględnie powinien trafić do szpitala.  Kluczowa w sytuacji nagłego pogorszenia się stanu pacjenta, może okazać się tlenoterapia wymagająca zastosowania inhalatorów (nebulizatorów), akcesoriów do wentylacji oddechowej czy tlenu do podawania w domu. 

W czasach gdy trudno o poradę stacjonarną warto mieć pod ręką opatrunki,  plastry, przylepce, bandaże i gazy. Tak na wszelki wypadek. Ewentualnie specjalistyczne materiały opatrunkowe, jeżeli mamy osobę przewlekle chorą w domu. 

Zakupy w sklepie medycznym online - czy warto ?

Zdecydowanie tak.

Po pierwsze sklepy medyczne są bardzo dobrze zaopatrzone. Oferują produkty certyfikowane i z atestami. A to przecież gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa.  Po drugie zakupy w sklepie medycznym online są szybkie i bezpieczne. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, sklepów czy restauracji. 

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.