Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Pożyczka na działalność gospodarczą. Co trzeba wiedzieć?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 868 Autor:

Instytucje pozabankowe oferują swoje produkty nie tylko osobom na etacie, ale również tym, co prowadzą swoją własną firmę.

Pożyczka na działalność gospodarczą. Co trzeba wiedzieć?

Pożyczka na dowolny cel pomoże w rozwoju działalności i uzupełni ewentualne braki w budżecie. Co należy wiedzieć, zanim złożymy wniosek?

Dlaczego tak ciężko o pożyczkę dla firmy w banku?

Zanim bank udzieli nam kredytu, skrupulatnie sprawdza naszą zdolność kredytową oraz wiarygodność. Niestety wiele małych firm jest traktowana jako klient podwyższonego ryzyka. Banki nie ufają naszej wypłacalności i obostrzenia, jakie musimy spełnić są znacznie wyższe aniżeli w przypadku klienta prywatnego. Jako firma będzie sprawdzona nasza zdolność kredytowa, jak też wyniki finansowe i ewentualne zadłużenia. Nie bez znaczenia są także aktywa firmy, czyli posiadany majątek, a nawet plany na nasz dalszy rozwój.

Ponadto standardowy kredyt na firmę musimy spłacać stałymi ratami przez wiele miesięcy, niezależnie od naszej obecnej sytuacji finansowej. Dlatego też jej stan jest aż tak istotny dla banku, zanim nam udzieli pożyczki na wyższą kwotę.

Składając wniosek o pożyczkę dla firmy w banku, będziemy proszeni także o przedstawienie szeregu dokumentów. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, będzie to przede wszystkim zaświadczenie o REGON i NIP, jak też wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Z kolei, gdy prowadzimy spółki osobowe i handlowe, potrzebne jest dodatkowo odpis z KRS i status spółki.

Pożyczka dla firmy nie tylko w banku

Niekiedy od otrzymania pożyczki zależy nie tylko źródło finansowania działalności gospodarczej, ale także jej przetrwanie. W sytuacji, kiedy kredyt w banku jest dla nas nieosiągalny, warto zastanowić się na alternatywnymi firmami, które udzielają pożyczek.

Parabanki w Polsce coraz częściej udzielają świadczeń, nie wymagając przy tym zbędnych dokumentów. Również nasza zdolność finansowa jest rozpatrywana mniej surowym okiem. Firmy tego rodzaju udzielają świadczeń bez względu na źródła dochodu. Równe szanse na pożyczkę ma zarówno osoba pracująca na etacie, jak i ktoś, kto prowadzi swoją działalność gospodarczą.

Firmy pożyczkowe umożliwiają złożenie wniosku przez internet, dzięki czemu nie potrzebujemy tracić czasu na podróże do oddziałów i składanie dokumentów. Żeby uzyskać dodatkowe środki, potrzebujemy podać dane z dowodu osobistego, numer konta bankowego oraz numer telefonu. Wszystko odbywa się elektronicznie, a my już po kilkunastu minutach otrzymujemy decyzję. Dodatkowe środki, jakie otrzymamy, możemy przeznaczyć na dowolny, w tym także na rozwój naszej działalności gospodarczej.

Prowadzenie firmy nie jest łatwym zadaniem. Opłata wszystkich zobowiązań, jak też zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia może być dla nas sporym wydatkiem. Dlatego, jeśli mamy działalność gospodarczą i brakuje nam chwilowo gotówki, możemy wziąć pożyczkę w parabanku. Firmy tego rodzaju udzielają dodatkowych środków na krótki okres spłaty, dzięki czemu załatamy dziurę w budżecie i odzyskamy stabilność finansową.

Jeśli szukasz pożyczki przez Internet zajrzyj na Lendon i poznaj aktualną ofertę.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.