Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Haft komputerowy na odzieży

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1301 Autor:

Specjalizujemy się w wykonywaniu profesjonalnych haftów przy zastosowaniu wysokiej jakości maszyny hafciarskiej. Taką informację znaleźć można na witrynie firmy EWOX.

Haft komputerowy na odzieży

Możemy przygotować dowolny projekt haftu zgodnie z życzeniem i wykonamy go w wybranej kolorystyce. Nasza maszyna hafciarska obsługuje piętnaście kolorów nici. Stworzymy nawet najbardziej wyszukany i skomplikowany haft komputerowy na odzieży sportowej i roboczej, na koszulkach, kurtkach, polarach oraz czapkach. Zrealizujemy również wysokogatunkowe hafty na ręcznikach, torbach ekologicznych oraz plecakach, zarówno na wyrobach gotowych, jak i na wykrojach. Haft jest idealną formą reklamy, a także doskonałym elementem spersonalizowanego prezentu. Zapraszamy do współpracy - telefon kontaktowy +48 513176146. Strona www - https://ewox.pl/.

Haft komputerowy na odzieży - lepsza opcja od nadruku
 

Decydując się na zamieszczenie wybranego wzoru na odzieży lub innych produktach należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jego trwałość. Podczas gdy różnego rodzaju nadruki mogą na przykład nie przetrwać regularnego prania, haft komputerowy na odzieży pozostaje niezmienny przez długie lata. Technika ta jest wyjątkowo odporna na wodę, środki chemiczne oraz wysoką temperaturę. Profesjonalne maszyny hafciarskie zapewniają ponadto powstanie bardzo precyzyjnego wzoru, który uwzględnia każdy pożądany szczegół. Dodatkowo, uwzględniając najnowsze trendy i bardzo doceniane współcześnie wszelkie techniki hand made, hafty są wyborem bardzo modnym i stylowym. 
 

Czym jest haft i co warto wiedzieć o hafciarstwie?

Hafciarstwo jest dziedziną włókiennictwa znaną od wieków. Wykonywanie haftów na płótnie w ramach amatorskiego zajęcia w warunkach domowych rozpowszechniło się w XVI i XVII wieku. W tym też czasie wyodrębnił się wyraźny podział na hafciarstwo rzemieślnicze, czyli zawodowe oraz hafciarstwo lekkie, hobbystyczne. W pierwszej połowie XIX wieku na rynku pojawiły się pierwsze mechaniczne hafciarki, które zrewolucjonizowały zawodowe hafciarstwo i powoli zaczęły wypierać z rynku hafty wykonywane ręcznie. Trwały haft komputerowy na odzieży wykonuje się szybko, precyzyjnie i stosunkowo niskim kosztem. Bardzo trudno jest z tą techniką konkurować obecnie w sposób ręczny. Popyt na hafty hand made, które są uznawane za produkty luksusowe jest współcześnie dość niewielki. Wszyscy zainteresowani tego typu rękodziełem muszą liczyć się z zapłaceniem wysokiej ceny. 
 

Cztery podstawowe grupy haftu
 

Wyróżnia się cztery podstawowe grupy haftu: haft płaski, wypukły, nakładany oraz ażurowy. Najczęściej wykonywany haft komputerowy na odzieży to haft płaski lub wypukły, które wykonywane są bezpośrednio na tkaninie. Haft wypukły, zwany też reliefowym pozwala jak sama nazwa wskazuje na uzyskanie atrakcyjnego efektu wypukłości haftowanego wzoru. Hafty nakładane to nic innego jak aplikacje naszywane na tkaninę określane też popularnie naszywkami. Nie są one więc wykonywane bezpośrednio na odzieży. Najbardziej efektowne są hafty ażurowe, a spośród nich imitujący koronkę wzór richelieu zwany też weneckim. 

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.