Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Pomoc drogowa jako biznes — wymagania

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1171 Autor:

Dziś, gdy dobra koniunktura w gospodarce zachęca młodych ludzi do rozpoczynania własnej działalności gospodarczej, coraz więcej ludzi zaczyna zastanawiać się, w jaki sposób mogliby zarabiać na życie.

Pomoc drogowa jako biznes — wymagania

Jednym z pomysłów, który przychodzi do głowy większości pasjonatów motoryzacji, naprawy samochodów oraz jeżdżenia za kierownicą, jest pomoc drogowa. Usługa ta cieszy się w ostatnich latach coraz większym zapotrzebowaniem i zaufaniem pośród kierowców, z których wielu, już nie raz skorzystało z pomocy oferowanej przez firmy oferujące takie usługi. Jak zatem rozpocząć swój biznes zajmujący się pomocą drogową i czy warto w ogóle się za to zabierać? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Wymagania prawne

Aby móc rozpocząć działalność gospodarczą, zajmującą się pomocą drogową potrzebujesz spełnić kilka wymagań prawnych, oraz technicznych. Pozytywną wiadomością jest na pewno to, że żeby prowadzić taką firmę, nie potrzebujemy posiadać wykształcenia z branży motoryzacyjnej. Konieczne jest natomiast zaświadczenie, które pozwala na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Koszt takiego dokumentu wiąże się z wydatkiem rzędu 500 złotych. Dodatkowe uprawnienia wymagane są w przypadku przewozów uszkodzonych przejazdów nie tylko z miejsca wypadku oraz transportu zagranicznego. Żeby móc przewozić powypadkowe samochody, potrzebujesz również prawo jazdy kat. C. Założenie firmy, która zajmuje się pomocą drogową nie różni się zasadniczo od innych dopuszczalnych form gospodarczych. 

Czego jeszcze będziesz potrzebował?

Żeby rozpocząć prosperujący biznes w tej branży, nie wystarczy jednak samo rozwiązanie formalności prawnych. Do oferowania rzetelnych usług pomocy drogowej i przyciągnięcia do swojej firmy rzeszy klientów, konieczne jest również posiadanie odpowiedniego zaplecza technicznego. Na samym początku warto rozważyć zakup przynajmniej kilku samochodów, z których każdy będzie nadawał się do holowania, oraz przewożenia uszkodzonych pojazdów. Jeszcze ważniejszym elementem jest jednak zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanej i chętnej do pracy kadry. Nie bez przyczyny, mówi się, że firmę tworzą pracownicy, dlatego odpowiednia rekrutacja może okazać się w tworzeniu marki firmy.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.