Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Pokonaj swój stres

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1106 Autor:

Stres pojawia się wówczas, gdy znajdujemy się w kłopotliwej sytuacji lub boimy się czegoś, co może się zdarzyć. Zmagamy się z nim także kiedy popełnimy błąd, który może wpłynąć na nasze życie.

Pokonaj swój stres

Dzieci stresują się przed poznaniem oceny decydującej o końcowym wyniku, dorośli oddając projekt, od którego zależy ich przyszłość w firmie. Życie prywatne też bywa stresujące. Podejmujemy wiele trudnych wyborów, prowadzimy poważne rozmowy, coś się nie układa - w takich chwilach normalnym jest, że się denerwujemy.

Kiedy zacząć się martwić?

Nadmierny stres ma zły wpływ na zdrowie. Ludzie często "zajadają" nerwy lub tracą przez nie apetyt, przez co organizm traci swój rytm. W stresujących sytuacjach szybciej zużywane są niektóre minerały, co prowadzi do niedoborów. W końcu stres utrudnia koncentrację powodując jeszcze większy stres. I właśnie dlatego, choć zaczyna się niegroźnie, od małych problemów, może być niebezpieczny. Prędzej lub później te drobnostki sprawiają, że zaczynamy przejmować się każdym niepowodzeniem, nawet jeśli jest nic nieznaczące. Wówczas bez pomocy specjalisty już nie damy rady.

Nie czekaj - idź do psychologa

Wizyta w gabinecie psychologa nie jest niczym złym i nie oznacza, że człowiek jest nienormalny. Wręcz przeciwnie - skoro tam trafiasz, to znak, że jesteś świadom swojego problemu i chcesz z nim walczyć. Psycholog jest specjalistą we wpływaniu na nasz mózg. Rozmowa z nim może zmienić spojrzenie na problemy, sprawić, że nauczymy się nimi nie martwić. Dlatego nie należy zwlekać z terapią. Im szybciej zaczniemy tym szybciej wrócimy do normalnego, spokojnego funkcjonowania.

Bez wychodzenia z domu

Wiele problemów psychicznych powoduje, że boimy się kontaktu z ludźmi. Tak samo może działać stres. Zbyt długie poddawanie się jego wpływowi sprawia, że wyjście z domu zaczyna kojarzyć się z wypadkami, a każdy człowiek wygląda, jakby chciał nas skrzywdzić. Wtedy z pomocą przychodzi psycholog online. Wystarczy włączyć internet i można porozmawiać ze specjalistą bez konieczności dotarcia do gabinetu.

Takie rozwiązanie nie zastąpi obecności człowieka, ale czasem jest jedyną możliwością na zaczęcie terapii. Wiedząc o problemach swoich pacjentów wielu specjalistów daje taką możliwość. Nie ważne jak, ważne, by w ogóle zacząć leczenie!

Odwiedź: http://www.biennalelodz.pl/

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.