Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Czy warto inwestować w SEO?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1236 Autor:

Każdemu posiadaczowi strony internetowej powinno zależeć na tym, aby strona prezentowana była w wynikach wyszukiwania jak najwyżej - najlepiej na pierwszym miejscu albo przynajmniej w TOP10.

Czy warto inwestować w SEO?

Coraz popularniejsze jest inwestowanie w usługi SEO. Czym jest SEO i czy warto w to inwestować?
 

SEO to skrót od angielskiego określenia Search Engine Optimization. Zwrot ten oznacza optymalizację strony www pod kątem dostępnych wyszukiwarek internetowych, a to przekłada się na poprawę widoczności danej witryny w rezultatach wyszukiwania. SEO to czynności mające na celu pozycjonowanie stron internetowych. Im wyższa jest pozycja danej witryny w wynikach wyszukiwania, tym więcej osób może do niej dotrzeć. Efektem tych działań jest zwiększenie ilości odwiedzin strony. Poprzez to realnie wzrasta szansa na zainteresowanie nowych użytkowników, którzy docelowo mogą stać się klientami danej firmy albo marki. SEO stanowi elementarną część marketingu internetowego. Odnosi się on do szeregu strategii, które zostały opracowywane w ramach content marketingu i social media marketingu.
 

W dzisiejszych czasach potencjalni klienci szukają produktów oraz usług głównie w Internecie. Do sieci podłączonych jest około 21,5 miliona Polaków. Oznacza to, iż z Internetu korzysta ponad 65% populacji Polski. Warto zatem zawalczyć o jak najwyższą pozycję naszej strony www w Google. Z  tej wyszukiwarki korzysta ponad 95% internautów w naszym kraju.

Właściwy dobór słów kluczowych, a także wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania zapewnia nam duży ruch generowany przez użytkowników, którzy są zainteresowani produktami albo usługami, które oferujemyDuży ruch oznacza oczywiście nowych klientów, a w dalszej perspektywie zyski oraz większe bezpieczeństwo rentowności prowadzonego biznesu.

Każda firma, która bierze pod uwagę pozycjonowanie swojej strony musi być świadoma tego, iż konkurencja najprawdopodobniej już korzysta z usług specjalistów SEO. Rezygnacja z pozycjonowania wiązałaby się zatem automatycznie z ustąpieniem pola konkurencji oraz utratą znacznej części potencjalnych klientów.

Warto dodać, iż opcja pozycjonowania nie jest aż tak kosztownym przedsięwzięcie jak na przykład umieszczanie reklamy w prasie, telewizji czy zakupienie spotu reklamowego.
Nie bez znaczenia jest także fakt, że pozycjonowanie zwiększa widoczność marki, poszerza także skalę jej oddziaływania i okazuje się bardziej skuteczne niż reklama odpłatna. Jest niewyczuwane przez potencjalnego klienta sklepu online jako reklama (w ogóle tego się nie dostrzega), a to oznacza, iż w swych skutkach SEO jest o wiele bardziej naturalne niż nachalne reklamy tradycyjne.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.