Dzisiaj jest: 6.6.2020, imieniny: Laury, Laurentego, Nory

Franczyza – czy to dobry pomysł na biznes?

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1510 Autor:

Nie masz pomysłu na biznes? Ponieważ nigdy wcześniej nie prowadziłeś działalności gospodarczej, masz wiele pytań i potrzebujesz merytorycznego wsparcia? Franczyza może być rozwiązaniem dla ciebie.

Franczyza – czy to dobry pomysł na biznes?

Trudno o innowacyjny pomysł na biznes, a jako potencjalny przedsiębiorca z pewnością masz świadomość, że będziesz musiał ponieść ryzyko związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Aby je zminimalizować, możesz zdecydować się na franczyzę. Dlaczego to dobry pomysł na własną firmę?

Skorzystaj z cudzego pomysłu, aby zarabiać

Decydując się na franczyzę, faktycznie korzystasz z pomysłu innego przedsiębiorcy, któremu udało się odnieść sukces na rynku. To właśnie sprawia, że podnosisz swoją konkurencyjność, masz również szansę rozwijać dochodowy biznes.

Aby znaleźć biznes dla siebie, najlepiej zrobisz, korzystając z katalogu franczyz. Dziś możesz wybierać wśród bardzo bogatej oferty. Poza sprzedażą artykułów dla dzieci czy prowadzeniem placówki banku, możesz również zdecydować się na firmę z branży nieruchomości czy biznes polegający na oferowaniu szkoleń lub kursów. Możliwości jest bardzo dużo.

Co możesz zyskać?

Franczyza ma wiele zalet, a do najważniejszych należy zaliczyć:

  • możliwość działania pod znaną i cenioną marką, która odniosła sukces na rynku – to zwiększa szanse na zarobek,

  • możliwość skorzystania z kompleksowej pomocy – zanim rozpoczniesz prowadzić działalność gospodarczą, możesz wziąć udział w licznych szkoleniach i kursach, które pomogą ci odnieść sukces na rynku,

  • korzystanie z reklamy – ta leży po stronie franczyzodawcy, a ty jako franczyzobiorca nie musisz się nią przejmować, ale korzystać z niej bez ograniczeń.

Jeżeli w ramach franczyzy zdecydujesz się prowadzić punkt handlowy, to musisz wiedzieć, że skorzystasz również na fakcie, że franczyzodawca – jako silny podmiot – będzie negocjował ceny z dostawcami. W efekcie będziesz nabywać produkty po niższych cenach i tym samym będziesz bardziej konkurencyjny niż pozostałe firmy działające na rynku.

Musisz mieć świadomość ryzyka

Franczyza to konkretne korzyści. Musisz jednak wiedzieć, że działalność pod parasolem franczyzodawcy nie oznacza, że nie poniesiesz żadnego ryzyka. W dalszym ciągu będziesz musiał decydować o kształcie prowadzonego biznesu, będziesz również musiał poświęcić wiele godzin na jego rozwój.

Można powiedzieć, że franczyza to sprawdzony pomysł na biznes. Problem jednak w tym, że bez twojego zaangażowania biznes nie będzie się rozwijał i przynosił oczekiwanych zysków. A pamiętaj, że działając pod znaną marką, będziesz musiał cyklicznie płacić za możliwość korzystania z systemu (poza opłatą wstępną, często są jeszcze opłaty miesięczne).

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.