Dzisiaj jest: 6.6.2020, imieniny: Laury, Laurentego, Nory

VERSUM – nowoczesny system rezerwacji online

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1925 Autor:

Versum, to niezwykle proste i zarazem intuicyjne oprogramowanie, które z powodzeniem wykorzystuje już ponad 13 000 specjalistów fryzjerstwa w całym kraju.

VERSUM – nowoczesny system rezerwacji online
system rezerwacji online Versum
System posiada funkcje, których połączenie w jedna całość daje właścicielowi szansę na harmonijne i racjonalne zarządzanie firmą. Jedną z kluczowych funkcji jest przede wszystkim rozbudowana baza danych o klientach. Pozwala ona na przechowywanie wszelkich informacji dotyczących wszystkich uprzednich wizyt i przeprowadzonych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to kwestia istotna z punktu widzenia budowy prestiżu zakładu – im dokładniejsze informacje posiadasz o swoich klientach, tym poziom obsługi będzie wyższy. Interfejs systemu jest przejrzysty i przystępny dla każdego pracownika. System podpowiedzi nazwisk klientów, szybka praca i konkretne informacje o konkretnych klientach sprawiają, że praca z systemem jest przyjemna. Oczywistym jest również bezpieczeństwo przechowywania danych. Dokładne zabezpieczenia powodują, że klient nie musi się obawiać o swoje dane osobowe.

Oprogramowanie daje również szanse sprawnego zarządzania salonem fryzjerskim. Dostępne za pośrednictwem Internetu statystyki i raporty dotyczące prosperowania firmy i poszczególnych jednostek, można na bieżąco eksportować, drukować i analizować pod kątem wprowadzenia niezbędnych zmian. Zbiorcze raporty dotyczące ilości wizyt oraz wykorzystanych produktów pozwalają przewidywać terminy kolejnych dostaw bądź zużycia poszczególnych kosmetyków. Wiadomo zatem co sprzedaje się lepiej lub jakie usługi są częściej wybierane przez klientów. Nie stanowi również problemu rozliczanie pracowników z wykonanej pracy. Użytkownicy oprogramowania już dawno zapomnieli o ręcznym zapisywaniu przepracowanych godzin. System robi to automatycznie, przesyłając wszelkie dane do pliku, który pobrany na dysk można szybko wydrukować i przenalizować. Problemem nie będzie zatem dopasowanie adekwatnego wynagrodzenia do wykonanej pracy, ponieważ wszystkie informacje o pracownikach przechowywane są w jednym miejscu. Istotne jest również to, ze system na bieżąco monitoruje stan kasy. Wielu zadowolonych klientów wspomina, że od czasu wprowadzenia tego narzędzia do firmy, nie ma problemów z rozliczaniem dziennego utargu, ponieważ zawsze wszystko się zgadza.
system rezerwacji online Versum
Zarządzanie salonem fryzjerskim to również troska o to, aby klienci nie zapomniali o umówionych wizytach. Z punktu widzenia klienta nie jest to niczym wielkim, natomiast z punktu widzenia fryzjera jest to spory problem. Wiąże się to ze stratami zarówno czasu jak i pieniędzy, bo przecież podczas nieobecności jednego klienta, ktoś inny mógłby skorzystać z usługi. Dlatego system Versum został wyposażony w możliwość SMS’owego przypominania klientom o nadchodzących wizytach. Co więcej, treść wiadomości może zostać ustalona dowolnie, a jej odbiorca może na nią szybko odpisać. Dzięki temu, pracownik dowiaduje się o zwolnionym terminie, dzięki czemu może umówić inną osobę. Kontakt z klientami to również e-mail’owe przesyłanie informacji o aktualnych promocjach. Trafią one bowiem do osób, które są z nimi powiązane, gdyż często z nich korzystały. Istnieje również funkcja, która prześle informacje do wszystkich na raz, co usprawnia proces przesyłania informacji.
Z łatwością można również dokonać rezerwacji konkretnej usługi w konkretnym dniu. Wygodny w obsłudze terminarz od razu pokazuje wolne terminy wybranych usług. Jeżeli klient dokonał wyboru terminu, może być pewien, że nikt inny się na niego nie zapisze. System rezerwacji on-line jest zatem wygodny, szybki i bardzo prosty. Poświęcając zaledwie kilka minut, można zapisać się dokładnie tam, gdzie się chce a jak już było wspomniane, system automatycznie przypomni o wizycie.

Dołączając do grona użytkowników systemu trzeba mieć na uwadze również zaplecze techniczne, które oferuje oprogramowanie. Szybki kontakt z działem pomocy technicznej to gwarancja udanej współpracy. Nie musisz również obawiać się o sprawy techniczne takie jak aktualizacje, naprawa błędów czy przygotowywanie kopii zapasowych. Wszystko to leży po stronie dostawców oprogramowania. Wysoka ochrona to priorytet twórców, dlatego użytkownicy systemu nie musza obawiać się o wycieki danych osobowych. Jest to serce działalności każdego zakładu, więc musi być ono najpilniej strzeżone.

Zachęcanie klientów do przyjścia na wizytę nigdy nie było tak proste. System SMS’owych powiadomień może zostać wykorzystany nie tyle co do przypominania o umówionych wizytach, co może służyć jako wspaniała forma stałego kontaktu z klientem. Nie można bowiem zapominać o tym, iż jeżeli ktoś pojawił się w salonie raz, może pojawić się raz jeszcze. Na tym, właśnie polega marketing automatyczny Versum, który mobilizuje i zachęca klientów do ponownego odwiedzenia placówki. Raportowanie wybranych kampanii oraz tego jakie rezultaty przyniosła będzie dla firmy znakiem, że wszytko idzie ku lepszemu lub coś trzeba poprawić.
system rezerwacji online Versum
W systemie przewidziane zostało również to, że salon posiadał będzie stałych klientów. Możesz ich zatem nagrodzić, przygotowując dla nich indywidualny pakiet zniżek czy promocji. Miłym gestem ze strony firmy jest również docenienie nowych klientów, dlatego zapewniając im rozrywki w postaci programów lojalnościowych przyniesie zadowolenie i dobrą recenzję salonu. Pamiętać bowiem należy, że dobre usługi i fachowcy to nie wszystko. Liczy się również opinia klientów, którzy docenieni przez firmę, sami zaczną reklamować Twoją firmę wśród znajomych, co w konsekwencji podnosi renomę twojego salonu. To właśnie jest siłą każdej działalności. Budowa zaplecza ambasadorów, którzy samoistnie będą reklamować twoje usługi jest strzałem w dziesiątkę, o czym zapomnieć Ci nie da niniejsze oprogramowani.

Artykuł powstał na podstawie: https://www.versum.pl/rezerwacje-online
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.