Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Znaczenie strony internetowej w przedsiębiorstwie

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1302 Autor:

Dziś praktycznie każdy korzysta z Internetu. Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jakie są korzyści wynikające z jego użytkowania, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym on tak naprawdę jest.

Znaczenie strony internetowej w przedsiębiorstwie
Internet to zbiór połączonych ze sobą mniejszych sieci internetowych. Od niedawna istnieje powiedzenie, że przedsiębiorstwo, które nie może zostać odnalezione w Internecie, tak naprawdę nie istnieje. Szczerze mówiąc, powiedzenie to w pewnym stopniu przekłada się na praktykę. Zrozumienie jego istoty wymaga przytoczenia pewnego przykładu.

Załóżmy, że prowadzimy przedsiębiorstwo informatyczne. Klienci, którzy chcą skorzystać z usług u takiego przedsiębiorstwa, informacji o firmie będą szukać głównie przez znajomych lub w Internecie. W sytuacji, kiedy nie posiadamy dobrej jakościowo strony internetowej, jesteśmy skazani na utratę znacznej części klientów. Podany przykład dowodzi, że w przypadku każdej firmy warto zadbać o to, aby stworzyć stronę i zawrzeć na niej odpowiednie informacje o przedsiębiorstwie.

Tworzenie takiej strony jest dosyć pracochłonne, dlatego warto pomyśleć o zleceniu takiej usługi odpowiedniej firmie. Dobrze, ale jaką firmę wybrać ? Naszą uwagę powinniśmy koncentrować głównie na firmach rzetelnych i kompetentnych. Warto przed zleceniem wykonania takiej usługi zobaczyć ich portfolio i ocenić funkcjonalność wykonanych wcześniej przez nich stron. Głównym kryterium wyboru zleceniobiorcy nie powinna być cena usługi, lecz jakość jej wykonania.

W Internecie jest bardzo dużo ofert tworzonych przez studentów, którzy pobierają kwotę 100 złotych za stworzenie strony. Warto przemyśleć taki wybór, ponieważ strona za tak małe pieniądze z pewnością nie będzie dostosowana do urządzeń mobilnych czy zoptymalizowana. Przedział cenowy w zależności od funkcji, jakie ma ona pełnić to od 500 do 2000 złotych. Nie bójmy się inwestować w strony internetowe, może okazać, że jest to najlepsza inwestycja, jaką dotychczas przyszło nam zrobić.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.