Dzisiaj jest: 17.7.2019, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Sprzedaż w Internecie - zarobki

Dodano: 3 lata temu Czytane: 951 Autor:

Sprzedaż internetowa to coraz częściej podejmowany rodzaj działalności gospodarczej.

Sprzedaż w Internecie - zarobki
Dzieje się tak dlatego iż taka działalnośc nie wymaga ogromnych nakładów na start. Wiele osób zaczyna od firmy w mieszkaniu. Na początek wystarcza więc komputer, biurko i miejsce do przechowywania i pakowania produktów. Wskazany jest także dobry aparat fotograficzny. Są osoby, które w ogóle nie trzymają towarów u siebie. Porozumiewają się na przykład z położoną niedaleko hurtownią lub korzystają z dobrodziejstw dropshippingu i kupują towar dopiero wtedy gdy ktoś zdecyduje się zamówić.

W Internecie handlować można prawie wszystkim. Najwięcej jest sklepów z ubraniami, kosmetykami, biżuterią i gadżetami elektronicznymi. Całkiem sporo jest także e-sklepów ze artykułami sportowymi, książkami, zegarkami, tkaninami czy artykułami motoryzacyjnymi. Sprzedaż jest prowadzona zwykle w dwóch formach: poprzez duże platformy aukcyjne oraz poprzez własne sklepy.

Ile więc na sprzedaży w internecie można zarobić?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Są przedsiębiorcy, którzy po zrealizowaniu założeń strategii marketingowej zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. W dalszym ciągu są też tacy, którzy nie zarabiają prawie nic i po 2-3 miesiącach rezygnują z prowadzenia działalności gospodarczej. Konkurencja na rynku jest duża. W zależności od grupy produktów, która znajduje się w ofercie firmy rosną wymagania związane z wysokością inwestycji w reklamę i ilością czasu, który musi upłynąć aby pozyskać i utrzymać stałych klientów. Podstawą sukcesu jest niezmiennie dobrej jakości produkt, wiedza, zaangażowanie i profesjonalna obsługa klienta.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.