Dzisiaj jest: 17.7.2019, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Rola copywritingu

Dodano: 3 lata temu Czytane: 880 Autor:

Internet zrewolucjonizował świat – informacje mamy dostępne przez całą dobę.

Rola copywritingu
Przez internet ludzie nawiązują znajomości, rozmawiają, robią zakupy, a nawet nawiązują kontakty biznesowe. Według badań 70% kupujących szuka informacji o produkcie w sieci przed dokonaniem zakupu. Dostarczeniem owych informacji zajmują się najczęściej copywriterzy.

To oni dostarczają wszystkich informacji na temat danego produktu lub usługi - przedstawiają jego zastosowanie, cechy, parametry. Potencjalni klienci zapoznają się z wiadomościami o produkcie, porównują różne oferty. Opis danej rzeczy jest dla nich równie ważny jak cena i ewentualne promocje.

Copywirter dostarcza odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie zazwyczaj zadaje klient w sklepie stacjonarnym. Swoimi działaniami wspomaga również promocję witryny w wyszukiwarce. Copywritingu nie należy mylić z zapewnienianiem klienta, o tym że dany produkt jest najlepszy. Copywriterzy często piszą o grupie produktów, np: meblach, syropach, czy torebkach, zwracając uwagę na wszystkie aspekty użytkowania rzeczy.

Ludzie nie poszukują w tekstach reklamowych prostego zapewniania, że dany produkt jest najlepszy, ale wiedzy na jego temat, zrozumienia swoich problemów i rady. Copywirting ma znaczący wpływ na relację dostawca usługi/ towaru - klient.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.