Dzisiaj jest: 18.8.2019, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Emocje w reklamie

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1315 Autor:

Emocje w reklamie są chętnie stosowane, zaś ich wpływ na odbiorców bywa ogromny.

Emocje w reklamie
Bez względu na to, czy są to emocje pozytywne, czy też takie odczucia jak smutek i ból – dobrze wykorzystane emocje mogą skłonić odbiorców reklamy do podjęcia pewnych, ściśle określonych działań.
Skąd takie zamiłowanie twórców reklamy do stosowania emocji i wykorzystywania ludzkich uczuć? To proste – większość ludzi jest tak „zaprogramowana”, że szybciej przemówią do nich emocje niż logiczne argumenty. Człowiek to istota, która często działa pod wpływem emocji i chętnie im ulega. Emocje sprawiają, że zmienia się sposób patrzenia na świat lub wybrany problem. Komunikat przekazywany innym osobom jest też łatwiej zapamiętywany wtedy, gdy stoją za nim emocje, zaś gdy jest ich bardzo dużo i są one bardzo silne – wpływają na odbiorcę reklamy w jeszcze inny sposób. W takiej sytuacji sprawiają, że zmniejsza się zdolność do logicznego i racjonalnego myślenia, zaś osoba podatna na liczne uczucia staje się w takim przypadku mniej krytyczna. Dla osób zajmujących się tworzeniem reklamy wynika z tego podstawowy wniosek – należy stworzyć wokół reklamowanego produktu odpowiednią aurę emocjonalną i w ten sposób zwiększyć jego atrakcyjność w oczach potencjalnych klientów.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.