Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Firma w domu - biznes, który uruchomisz w części mieszkania

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1653 Autor:

Wiele osób rozpoczynając swój pierwszy biznes musi liczyć się z kosztami dlatego zapada decyzja o otwarciu firmy w mieszkaniu.

Firma w domu - biznes, który uruchomisz w części mieszkania
Wbrew pozorom jest bardzo dużo działalności, które można z powodzeniem wykonywać nawet w małym mieszkaniu. Są także działalności, które co prawda docelowo wymagają dużego lokalu jednak w fazie rozruchu przez pewien czas można je prowadzić w domu. W ten sposób można więc prowadzić biuro tłumaczeń, firmę, która będzie zajmowała się tworzeniem stron www czy działalność związaną z bhp.

W mieszkaniach bardzo często pracują także freelancerzy i osoby, które utrzymują się z reklam zamieszczanych na stronach internetowych. W ten sposób zaczynają także sprzedawcy internetowi. Jeśli ktoś handluje towarem o niezbyt dużych gabarytach a więc na przykład pasmanterią, pokrowcami na tablety czy artykułami biurowymi może to z powodzeniem robić w mieszkaniu i tam magazynować towar. W małym lokalu udaje się także poprowadzić pogotowie krawieckie czy firmę ubezpieczeniową.

Warto jednak wiedzieć o tym, że nie każda działalność w takich warunkach jest możliwa. Przepisy na pewno nie pozwolą prowadzić apteki czy produkcji. Jeśli chodzi o gabinety kosmetyczne czy fryzjerskie to czasem spotykamy je w blokach, jednak trzeba spełnić cały szereg wymagań. Ponadto odradza się prowadzenie firmy w mieszkaniu, które się jednocześnie zajmuje w przypadku usług, które wymagają odwiedzin klientów. Gdyby w ten sposób swoje biuro chciał prowadził prawnik, to mógłby stracić wiarygodność w oczach klientów.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.