Dzisiaj jest: 20.5.2019, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Bariery dla przedsiębiorczości

Dodano: 3 lata temu Czytane: 806 Autor:

Obecnie w Polsce jest wiele osób, które pragną pracować na swoim. Najczęściej są to osoby niezadowolone z pracy na etacie albo bezrobotni.

Bariery dla przedsiębiorczości
Etat u kogoś nie jest idealną formą aktywności zawodowej. Bardzo często zdarza się, że dany pracownik nie jest doceniany finansowo, nie jest szanowany albo mnie ma możliwości wykorzystania całego swego potencjału. To właśnie dlatego wiele osób myśli o tym aby otworzyć własną działalność.
W naszych polskich warunkach otwarcie ani prowadzenie firmy nie jest łatwe. Jeśli chodzi o otwarcie to trzeba mieć odpowiednie środki na start. Wiele działalności obwarowanych jest koncesjami a oprócz tego już na wstępie trzeba przejść przez kilka kontroli, spełnić wymogi urzędowe.
Tym co bardzo hamuje polską przedsiębiorczość jest skomplikowane i często zmieniane prawo. Większość przedsiębiorców zleca więc obsługę prawną do biur rachunkowych co i tak nie zwalnia ich z wykonywania pracy papierkowej oraz śledzenia prawa. Nasi rodzimi przedsiębiorcy narzekają bardzo także na trudności windykacyjne i opieszałą pracę polskich sądów.
Dużym obciążeniem są także wysokie podatki w tym bardzo wysokie składki odprowadzane do ZUS. Duże środki przedsiębiorcy muszą także przeznaczać na zatrudnianie pracowników.
Nie zanosi się na to, by coś miało zmienić się na lepsze.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.