Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Nowa firma - jakich błędów unikać

Dodano: 6 lat temu Czytane: 1123 Autor:

Wiele osób marzy o otwarciu własnej firmy i pracy na swoim. Spośród tych, którym się to udaje po pierwszym roku przeszło 30% zamyka swoją działalność. Jakie są tego przyczyny?

Nowa firma - jakich błędów unikać
Okazuje się, że nie wszyscy nadają się do prowadzenia własnego biznesu. Aby odnieść tutaj sukces trzeba być wytrwałym, pracowitym i samodzielnym.
Najczęstszym błędem jest niewystarczające przygotowanie się do otwarcia firmy. Zanim to zrobimy trzeba mieć dobry pomysł i szczegółowy plan. Należy zbadać rynek pod kątem konkurencji, popytu oraz poszukać tanich i solidnych dostawców. Szczególnie ważna jest analiza konkurencji, gdyż na jej słabości można budować swoją siłę.
Kolejnym typowym błędem jest niewystarczająca ilość środków pieniężnych na start. Wiadomo, że banki nie chcą kredytować debiutujących przedsiębiorców. Liczyć można jedynie na siebie i ewentualnie na dotacje. Na naszych ulicach często możemy spotkać nowe obiecujące sklepy w których jest za mało towaru. Taki sklep zwykle przestaje funkcjonować bo klient potrzebuje dużego wyboru.
Następny typowy błąd to zatrudnianie nieodpowiednich osób lub brak umiejętności zarządzania personelem. Nie można też zbyt szybko przejadać zysków, najpierw trzeba je zainwestować.
Nieprzemyślane decyzje dotyczące zawierania umów i współpracy z nierzetelnymi kontrahentami to kolejny problem na który szczególną uwagę powinni zwrócić początkujący przedsiębiorcy. 
Ostatnim z typowych błędów są nieprzemyślane inwestycje i niedoinwestowany lub niespójnie prowadzony marketing.
Warto zwrócić na to uwagę, nim zadecyduje się o wcieleniu w życie nowego pomysłu na biznes.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.