Dzisiaj jest: 21.8.2018, imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty

Wymiana barterowa online

Dodano: 3 lata temu Czytane: 2016

Barter, czyli bezgotówkowa wymiana towarów lub usług to najstarsza forma wymiany handlowej.

W tym rodzaju wymiany jedna firma lub osoba oferuje swój towar lub usługę w zamian za inny produkt (lub usługę). Bilans takiej wymiany powinien zawsze wynosić finalnie zero. Ze względu na trudność zrównoważenia wyceny dwóch produktów lub usług, popularniejszy stał się handel pieniężny, który eliminuje tą trudność. Nie oznacza to jednak, że barter zaniknął zupełnie.
W Internecie można wciąż znaleźć oferty barterowe, które najczęściej związane są z wszelkiego rodzaju usługami, w szczególności usługami informatycznymi i internetowymi, . Istnieją nawet specjalne platformy służące do łączenia oferentów chcących zawrzeć transakcję barterową. Oferent na takiej platformie po dokonaniu rejestracji powinien wskazać oferowany produkt i konkretny towar, który chce otrzymać w zamian. Przy dokonywaniu transakcji barterowej należy pamiętać, iż skutkuje ona takimi samymi obowiązkami podatkowymi, jak transakcje tradycyjne z udziałem gotówki.
Zaletą barteru jest niewątpliwie wpływ na poprawę płynności finansowej firmy, która poprzez udział transakcji barterowych w normalnym handlu, angażuje mniejszą ilość gotówki. Czasami jest to dobra forma na pozyskanie nowych klientów lub pozbycia się nadwyżki zapasów. Korzystanie z platform barterowych to też forma reklamy i promocji swoich produktów i usług oraz szansa na dotarcie do nowych odbiorców. Jedna z możliwości znalezienia bądź zamieszczenia ogłoszenia dotyczącego barterowej wymiany znajduje się tutaj: oferty barterowe
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.