Dzisiaj jest: 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Windykacja należności

Problemy z kontrahentami? Skuteczna windykacja należności. Dyskusje z tym związane.
Dodaj odpowiedź

Uciążliwy dłużnik

rozpoczęty 3 miesiące temu przez Monka
2018-08-23 15:05 61%
Jak radzicie sobie z egzekwowaniem należności? Mam uciążliwego dłużnika, który ściemnia. Mimo że jest właścicielem dość dużej firmy, to na papierze nie ma nic jak wykazuje komornik.
odpowiedziano 3 miesiące temu przez Kasztanek
2018-08-23 20:31 35%
Pogoń komornika, bo może brakuje mu motywacji. Zleć ustalenie majątku żony.
odpowiedziano 3 miesiące temu przez Bartas Gdańsk
2018-08-24 08:47 37%
W przypadku większego ryzyka warto sprawdzić kontrahenta. Jak już się mleko rozlało i masz nakaz zapłaty, to rozmawiaj z komornikiem. Jeżeli wiesz/przypuszczasz, że dłużnik ma jakiś majątek, to może być ciężko to ustalić. Jedyne, co przychodzi mi na myśl to wywiad gospodarczy. Tu https://detektywitrap.pl/wywiad-gospodarczy/ masz szerzej opisaną usługę. Bywa, że osoba z zewnątrz, która wykonuje profesjonalnie swoją robotę, dostarcza informacje, które wystarczą do rozwiązania problemu.
odpowiedziano 3 miesiące temu przez Monka
2018-08-24 10:55 31%
Tu nie chodzi o milionową fakturę. Nawet nie przyszło mi do głowy sprawdzenie kontrahenta. Biuro detektywistyczne? To zawsze jakaś opcja. Pytanie tylko czy warto inwestować, jeżeli już jest strata i co robić z dokumentami od detektywa ?
odpowiedziano 3 miesiące temu przez Bartas Gdańsk
2018-08-24 11:51 52%
To zależy. Jeżeli do odzyskania masz sporo kasy, to warto. Dobre biuro detektywistyczne, jak wspomniany Trap sprawdza wnikliwie stan faktyczny. Z dokumentami idziesz do komornika. Ten wtedy ma pole do działania. Alternatywnie masz możliwość skorzystania z postępowania cywilnego, jeśli się nie mylę.
odpowiedziano 3 miesiące temu przez Monka
2018-08-25 14:13 72%
Jak czytam nie uniknę mozolnego odzyskiwania należności. Bartek dziękuję za odpowiedź. Może wykorzystam twoje rady.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.