Dzisiaj jest: 16.4.2024, imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Finansowanie firmy i dotacje

Pieniądze zarówno na start jak i na rozwój firmy. Dotacje dla firm, kredyty, inwestycje i inne formy finansowania.
Dodaj odpowiedź

Płatności walutowe - jak najtaniej?

rozpoczęty 6 lat temu przez Bartas Gdańsk
2018-03-21 12:37 64%
Jak rozwiązujecie temat płatności walutowych u siebie, żeby jak najwięcej na tym zyskać? Mój bank ma słabą ofertę...
odpowiedziano 6 lat temu przez Monka
2018-03-21 12:50 56%
Nie napisałeś nic o walucie, w jakiej rozliczane będą transakcje i banku, z jakiego korzystasz. Temat nie jest łatwy, bo oferty w bankach to zazwyczaj słaby kurs + 3% za transakcję. Do tego dochodzą jeszcze dodatkowe opłaty, które w przypadku transakcji z kontrahentem spoza UE występują. Sensowną podstawą dla ciebie może być konto walutowe + skorzystanie z kantoru online. Analizowałeś już oferty?
odpowiedziano 6 lat temu przez Bartas Gdańsk
2018-03-21 13:28 59%
Idealnie, jeżeli da się rozwiązać problem tak, żeby bez większych kosztów przyjmować i wysyłać przelewy w walucie EU i USD. Kantorów internetowych jeszcze nie sprawdzałem. Jest ich trochę na rynku, więc nie przebiję się szybko przez materiał. Jak u ciebie ten temat został rozwiązany?
odpowiedziano 6 lat temu przez Monka
2018-03-21 13:53 58%
Optymalne połączenie dla mnie to konto walutowe + kupowanie walut z kantorów internetowych i płatności do UK bez kolosalnych opłat. Rzadziej płacę kartą. Transakcje z wykorzystaniem konta firmowego kosztowały mnie zbyt dużo. Przez ofertę banków musisz przebrnąć. Nie ma wiele sensownych kont walutowych. Zwracaj uwagę na koszt rachunku i karty. Czasem płatności poza UE to dodatkowa opłata. Jeśli chodzi o kupowanie walut, to z bardziej znanych kantorów internetowy masz do dyspozycji Cinkciarza, gdzie kupowanie waluty nie kosztuje dodatkowo wiele. Sam kurs jest niezły. Konto zakładasz sprawnie w parę minut. Jeżeli będziesz kupował sporo waluty to, próbuj uzyskać indywidualne warunki, albo porównuj kursy. Dla mnie przy małych transakcjach to się po prostu nie opłaca. To chyba tyle.
odpowiedziano 6 lat temu przez Bartas Gdańsk
2018-03-21 14:22 41%
O cinkciarzu słyszałem ale i tak musiałbym porównać z 2-3 kantory, żeby mieć pewność co do kosztów. Masz jakiś pomysł na transakcje globalne? Paypal jest drogi....
odpowiedziano 6 lat temu przez Monka
2018-03-21 15:04 41%
Jakimś rozwiązaniem jest konto walutowe + np. kupowanie waluty przez cinkciarza. Podajesz za mało danych, żeby wypowiedzieć się konkretniej. Nie unikniesz kosztów. Płatności w walucie zawsze kosztują.
odpowiedziano 6 lat temu przez Bartas Gdańsk
2018-03-21 15:40 51%
Dziękuję Ci za poświęcony czas. Muszę przysiąść do tematu.
odpowiedziano 6 lat temu przez Kasztanek
2018-04-13 17:55 54%
A czy taki kantor online wymaga konta walutowego? Gdzie znajdę dokładniejsze informacje o tym jak takie kupowanie walut online działa? Dodam, ze w finansach jestem słaba. 
odpowiedziano 6 lat temu przez Monka
2018-04-18 13:06 44%
Wymaganie nie, ale jeśli chcesz po prostu zaoszczędzić przy wymianie walut czy płaceniu za granicą bez prowizji za przewalutowanie to posiadanie konta walutowego nie niezbędne. Zarówno Cinkciarz jak i inne kantory online działają najoszczędniej właśnie w połączeniu z walutówką. To daje najlepsze możliwości i najtańsze koszty obrotem obcą walutą. 
odpowiedziano 6 lat temu przez Kasztanek
2018-04-19 09:21 41%
A no widzisz, to nie wiedziałam. A w jakim banku można założyć konto walutowe o którym piszesz? Jest gdzieś jakaś porównywarka? Czy bank w jakim założe konto ma znaczenie, czy to obojętnie? 
odpowiedziano 6 lat temu przez gwido
2018-05-01 00:51 54%
Kasztanek, wiem jakie poczatki są trudne i ile obaw. Podpowiem bo sam przez to niedawno przechodziłem.  Fajnym kantorem internetowym jest PlusKantor. Kursy ma bardzo konkurencyjne, sprawdzałem ostatnio nawet z wymienionymi tutaj wyżej, Pluskantor był lepszy.  Ale ro sprawdzisz sobie sam jak ogarniesz.   Chodzi o pierwsze kroki. We wspomnianym Pluskantor masz do dyspozycji obsługe klienta na wszystkich mozliwych łaczach czy tel czy na chacie przez ich strone. Odpowiadają szybko. Mnie pomogli sprawę ogarnąć, wyjaśnili konkretnie  i bardzo zrozumiale wszystkie watpliwości, powiedzieli co i jak, warto od taich speców sie dowiedzieć bezpośrednio , lepiej chyba niż na forum gdzi ktoś sie może pomylic czy ci coś żle przekazac. jak zrozumiesz mozesz próbowac wybrac kantor czy Pluskantor czy inny, choc dla mnie on akurat jest bardzo łątwy i intuicyjny w obsłudze szczególnie po fachowym wprowadzeniu mnie przez dział obsługi klienta ;)
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.