Dzisiaj jest: 16.7.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Finansowanie firmy i dotacje

Pieniądze zarówno na start jak i na rozwój firmy. Dotacje dla firm, kredyty, inwestycje i inne formy finansowania.
Dodaj odpowiedź

Dłużnicy alimentacyjni - jak motywować ich do spłat?

rozpoczęty 7 miesięcy temu przez choster
2017-12-15 11:16 11%

Pytanie do osób, które zajmują się sprawami dłużników alimentacyjnych od dłuższego czasu. Jest to moim obowiązkiem stosunkowo od niedawna, ale już teraz spotykam się ze sprawami, w których ciężko jest nakłonić dłużników do spłat. Stosują różne metody, od uniemożliwiania przeprowadzenia wywiadów alimentacyjnych po odmowy przyjęcia propozycji zatrudnienia. Jakie waszym zdaniem można podjąć skuteczne kroki, by w możliwie krótkim okresie zmotywować dłużników do spłat należności?
odpowiedziano 6 miesięcy temu przez uchod
2018-01-23 17:51 29%
Według mnie różne metody sprawdzą się w przypadku różnych dłużników. Jeśli np. osoba odmawia przyjęcia propozycji zatrudnienia, wszczyna się postępowanie o uznanie jej za uchylającą się od zobowiązań alimentacyjnych. Proponuję też posprawdzać profesjonalne artykuły na ten temat, żeby zrozumieć, jak najskuteczniej działać w takich sprawach, np. taki: erif.pl/baza-wiedzy/dluznik-alimentacyjny-jak-jednostki-samorzadu-terytorialnego-moga-odzyskac-pieniadze/ . Tylko ważne, żeby były aktualne i brały pod uwagę zmiany w prawie.
odpowiedziano 3 miesiące temu przez prof
2018-04-12 09:29 30%
No coż. Można na wiele sposobów
windykacją
oddając sprawę do sądu
ewentualnie utrudniając kontakty z dziećmi ( na które dłużnik nie chce w końcu łozyć pieniędzy)

Proponowałbym zapytać się jeszcze o szczegóły. Jest to największe forum kredytowe. Udziela się tam wielu specjalistów i powinni doradzić co robić w takiej sytuacji. 
odpowiedziano 3 miesiące temu przez prof
2018-04-27 10:43 11%
Daję tutaj kontakt: <spamlink>
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.