Dzisiaj jest: 26.2.2021, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Mam pomysł na biznes

Fantastyczny pomysł na biznes? Zweryfikuj go! Pozwól by inni ocenili czy to, co chcesz robić ma sens.
Dodaj odpowiedź

Koszty

rozpoczęty 3 dni temu przez deszcz
2021-02-23 10:01
Mam pytanie może są tu osoby które dobrze znają się w tym temacie, bo ja ogólnie kiepsko się na tym znam. Jestem na razie na ryczałcie 3% i myślę aby wziąć auto w leasing. Wiem że na ryczałcie nic nie da się wrzucać w koszty. Konkretnie chodzi mi też o to, że gdybym wzięłam auto w leasing będąc na ryczałcie, a w następnym roku 2021, przeszła na podatek liniowy 17%, to czy wtedy będę mogła wrzucać w koszty raty, opony itp. Czy nie ma takiej możliwości ponieważ w dniu wzięcia leasingu byłam na ryczałcie. Jak to jest, będę wdzięczna za radę
odpowiedziano 3 dni temu przez gamlon
2021-02-23 11:02
Będziesz mogła wrzucić w koszty faktyczne koszty ponoszone przy działalność. Zatem jesli bedziesz wtedy miala leasing to te raty w zależności od formy leasingu będziesz wrzucała sobie w koszty.
Zerknij sobie tutaj:
http://pozyczkanakonto.pl/2019/12/26/koszty-uzyskania-przychodu/

Na stronie jest więcej informacji o kosztach uzyskania przychodu. Poczytaj sobie. 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.