Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Pogaduszki

O wszystkim, co nie dotyczy biznesu. BEZ SPAMU!
Dodaj odpowiedź

Jak obniżyć koszt składki za OC?

rozpoczęty 6 lat temu przez MikoPL
2017-11-17 09:45 71%
Mam do przedłużenia polisę OC za trzy auta firmowe, obecny ubezpieczyciel przysłał mi ofertę na kolosalną kwotę. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że składki poszły w górę, ale propozycja jest przerażająca. Czy zmiana ubezpieczyciela może zmniejszyć tą kwotę? 
odpowiedziano 6 lat temu przez pocket
2017-11-21 15:43 62%
Zależy jaką inny ubezpieczyciel będzie miał ofertę. Może być albo drożsża, albo tańsza, albo nie zmieni się zbytnio i będzie identyczna do Twojej aktualnej. 
odpowiedziano 6 lat temu przez MikoPL
2017-11-22 11:44 53%
Ok, a korzystanie z np. porównywarki? Podobno Rankomat tu jest najpopularniejszy pomaga z znalezieniu lepszej oferty?
odpowiedziano 6 lat temu przez pocket
2017-11-22 12:53 54%
Z pewnością jest to jakieś wstępne rozeznanie na rynku, wiesz co kto w danym momencie może Ci zaoferować. 
odpowiedziano 6 lat temu przez
2017-11-22 13:22 48%
Jak dla mnie to tylko przez porównywarkę uda Ci się znaleźć lepszą ofertę. Może być też tak, że okaże się, iż oferta Twojego obecnego ubezpieczyciela jest na tą chwilę najlepsza na rynku. Generalnie bez sprawdzenia tego nie radzę podejmować kroków zmierzających do zmiany ubezpieczyciela, bo można trafić znacznie gorzej, a ciężko jest się potem wyplątać z takiej dopiero co zawartej umowy.
odpowiedziano 6 lat temu przez MikoPL
2017-11-22 18:40 58%
No w moim wypadku to ta porównywarka pokazuje, że mniej będę płacić w Link4, wysłałem prośbę o kontakt, zobaczymy co z tego wyjdzie. Takie czasy, że trzeba kombinować, żeby coś zaoszczędzić. A chociaż spróbować, bo czasami to nie jest łatwe.
odpowiedziano 6 lat temu przez pocket
2017-11-22 19:46 51%
Sprawdzenie nic nie kosztuje, więc zawsze możesz się wyposazyć w jakieś konkretne argumenty. 
odpowiedziano 6 lat temu przez Monka
2017-11-23 11:58 59%
Argumenty ważna rzeczy przy negocjacji. Warto wiedziec jakie oferty zaproponuje nam konkurencja by to wykorzystac. Często właśnie jak się powie, że konkurencja daje coś taniej to z reguły możemy coś wynegocjować. Warto próbować, ale wcześniej właśnie skorzystać z Rankomatu, bo taka porównywarka daje nam wiedzę o ofercie konkurencji.
odpowiedziano 6 lat temu przez pocket
2017-11-23 15:44 57%
Z czego dużym plusem jets fakt, że można to wszystko sprawdzić bez wychodzenia z domu - siedząc wygodnie na kanapie... ;) 
odpowiedziano 6 lat temu przez MikoPL
2017-11-24 11:53 55%
No to prawda. Wszystko co można teraz załatwić online jest na prawdę wygodne i oszczędza szas. Zobaczymy czy OC też da rade załatwić taniej.
odpowiedziano 6 lat temu przez pocket
2017-11-25 15:29 51%
Powinno się udać, mamy takie czasy, że raczej wszystko można. 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisu.